
Відділення Нотаріальної палати України у Волинській області


Новини


Загальні збори нотаріусів!
Відділення Нотаріальної палати України у Волинській області повідомляє, що 12 квітня 2019 року о 10 годині в сесійній залі Луцької районної державної адміністрації (місто Луцьк, вулиця Ковельська, 53), відбудуться загальні збори нотаріусів Волинської області
На загальних зборах підведуться підсумки по наслідках перевірки Міністерства юстиції України, відбудеться затвердження звіту голови відділення Нотаріальної палати України у Волинській області за 2018 рік, відбудуться вибори голови відділення.
Явка усіх приватних нотаріусів та нотаріусів державних нотаріальних контор, державного нотаріального архіву є обов`язковою.

До уваги нотаріусів!
4 червня набрав чинності Закон України від 23.03.2017р № 1983-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах".
Відповідним законом внесено зміни до Закону України "Про нотаріат", а саме: статтю 34 (Нотаріальні дії, що вчиняють нотаріуси) доповнено новим пунктом 9-1
"9-1) накладають заборону щодо відчуження грошових сум, що будуть зараховані заявником вимоги, визначеним відповідно до частини четвертої статті 65-2 Закону України "Про акціонерні товариства", на рахунок умовного зберігання (ескроу), відкритий відповідно до зазначеного закону".
Також, внесено зміни до інших законів, які стосуються цієї нотаріальної дії, зокрема до ЗУ "Про акціонерні товариства" та до ЗУ "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень".
При Нотаріальній палаті створено Експертно-правову комісію, яка надаватиме професійну допомогу нотаріусам

Відтепер нотаріуси можуть звертатися до Еспертно-правової комісії, яка діятиме як колегіальний та консультативно-дорадчий орган при Нотаріальній палаті України (далі – Комісія). Наказом від 01 червня 2017 року № 15-17 затверджено Положення про Експертно-правову комісію з питань захисту професійних інтересів нотаріусів. На Комісію покладено завдання сприяти забезпеченню дотримання прав та законних інтересів нотаріусів органами та посадовими особами, які здійснюють контроль за організацією їх діяльності, а її висновки вказуватимуть на наявність та/або відсутність правових підстав для вжиття до нотаріуса заходів реагування в обсягах і порядку, встановленому законодавством.
До складу Комісії входять як правники-науковці у сфері нотаріату, так і практикуючі нотаріуси, представники юридичної та методологічної служб Нотаріальної палати.
Основне завдання Комісії – здійснення експертної оцінки обґрунтованості притягнення до відповідальності нотаріусів та можливих корупційних проявів та порушення законодавства зі сторони контролюючих органів.
На основі узагальнення практики звернень (заяв та скарг) нотаріусів на рішення (дії) територіальних органів юстиції та інших контролюючих органів щодо можливого порушення цими органами законних прав і професійних інтересів нотаріусів під час проведення ними перевірок (розгляду звернень) з питань організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій або процедури її вчинення, правил ведення нотаріального діловодства, у сфері державної реєстрації, фінансового моніторингу, податкового законодавства тощо, Комісія формуватиме експертну правову позицію Нотаріальної палати України з питань відносин нотаріусів з контролюючими органами.
Звернення та матеріали, що обґрунтовують обставини, які у ньому викладені подаються за адресою:
01004, м. Київ, вул. Антоновича, 7а;
(044) 230-72-82;
analyst@npu.in.ua;
yurnpu@gmail.com
Приватні нотаріуси не відносяться до переліку суб'єктів декларування - НАЗК

Як повідомляється в ЛИСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ № 53-09/14227/128 ВІД 5 ТРАВНЯ 2017 РОКУ до суб’єктів декларування Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) віднесено осіб, зазначених у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інших осіб, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону (стаття 1 Закону).
Згідно із підпунктом «б» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, до суб’єктів, на яких поширюються дія цього Закону, відносяться, зокрема, нотаріуси, як особи, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але надають публічні послуги.
З огляду на зазначене вбачається, що нотаріуси не віднесені до переліку суб’єктів декларування, визначеному у статті 1 Закону.
У той же час, суб’єктами декларування є, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права (підпункт «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону).
Відповідно до абзацу третього частини другої етапі 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Статтею 17 Закону України «Про нотаріат» визначено, що державні нотаріальні контори створюються і ліквідуються Міністерством юстиції України. Державна нотаріальна контора є юридичною особою, яка створюється та реєструється у встановленому законом порядку. Очолює державну нотаріальну контору завідуючий, який призначається із числа осіб, які мають свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
Згідно із пунктом 3 Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого Рішенням Національного агентства від 11.08.2016 № 3, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати орган і за і и й ікь розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов'язків) відповідного працівника.
Доступ до документів, що складають нотаріальну таємницю, захищено законодавством України

У Нотаріальній палаті України переконані, що звернення суб'єктів владних повноважень, що реалізують кримінально-процесуальні функції, такі як прокуратура, СБУ, Нацполіція, ДФС та ін, до головних територіальних управлінь юстиції (далі - управління) з метою отримання інформації щодо вчинення нотаріальних дій, яка становить нотаріальну таємницю, не є підставою для проведення управліннями перевірки діяльності нотаріуса та витребування документів.
Доступ до таких документів при здійсненні процесуальних дій в кримінальному провадженні чітко регламентований законодавством. Надсилання запитів посадовими особами прокуратури (правоохоронних чи фіскальних органів, СБУ) в Міністерство юстиції України і його територіальні органи щодо надання нотаріусами відомостей, які містять охоронювану законом таємницю,суперечить встановленій законом процедурі отримання відповідної інформації.
Про це повідомляється у ЛИСТІ Нотаріальної палати України до Міністерства юстиції України від 12.05.2017 № 29/5.
Завантажитиhttps://npu.in.ua/novini/Dostup_do_dokumentiv_letter_minjust_120517
Щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса - Постанова КМУ

26 квітня 2017 року Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса (постанова № 293).
Ці зміни врегулювали питання відшкодування шкоди внаслідок настання страхових ризиків як під час вчинення приватними нотаріусами нотаріальних дій, так і у разі вчинення інших дій, покладених на нотаріусів відповідно до закону. До таких дій відносяться дії нотаріуса як державного реєстратора прав на нерухоме майно та державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Нотаріальна палата України доводить до відома нотаріусів інформаційний лист щодо засвідчення справжності підпису на заяві про запрошення фізичної особи для оформлення короткострокової візи, підготовлений Комісією НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності. Інформаційний лист _ЗАВАНТАЖИТИ

Нотаріальна палата України доводить до відома нотаріусів інформаційний лист щодо засвідчення справжності підпису на заяві про запрошення фізичної особи для оформлення короткострокової візи, підготовлений Комісією НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності.
Інформаційний лист _ЗАВАНТАЖИТИ
Деякі питання, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

До Нотаріальної палати України (далі – НПУ) надходять численні звернення нотаріусів з приводу вирішення питань щодо практичного застосування законодавства при вчиненні реєстраційних дій. За результатами їх опрацювання відділом методичного забезпечення та інформаційно-аналітичної роботи разом з Комісією НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності, підготовлено відповіді на окремі питання у вигляді інформаційного матеріалу.
Питання:
При реєстрації змін до відомостей про юридичну особу (в частині зміни керівника) хто повинен подавати заяву та документи на реєстрацію змін?
Відповідь:
Відповідно до положень пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (далі - Закон № 755-IV) державна реєстрація - це офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу.
У разі подання документів для проведення реєстрації змін до відомостей щодо юридичної особи заявником відповідно до норм пункту 8 частини 1 статті 1 Закону № 755-IV є уповноважений представник юридичної особи.
Згідно з положеннями пункту 5 розділу II Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5, у разі подання заяви уповноваженою на те особою державний реєстратор перевіряє обсяг повноважень такої особи за документом, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
Положеннями статей 41, 59, 65 Закону України «Про господарські товариства» передбачено, що повноваження щодо утворення і відкликання виконавчого та інших органів товариства належать до виключної компетенції вищих органів акціонерних товариств, товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю і не може бути передано іншим органам товариства.
Згідно з абзацом 2 пункту 6 частини 1 статті 15 Закону № 755-IV для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, подається рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, яке викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.
Отже, так як уповноважений орган управлiння юридичної особи на засiданнi своїм рішенням звільняє попереднього та призначає нового керiвника, керуватися потрiбно датою призначення. Обов'язково при цьому потрiбно звертати увагу на те, щоб дата реєстрацiйної дii не передувала датi призначення нового керiвника згiдно рiшення уповноваженого органу юридичної особи.
Як свідчить практика, якщо така заява надходить до державного реєстратора в день звiльнення попереднього керiвника, саме вiн має бути i пiдписантом (або уповноважений представник, особа за довiренiстю). Якщо ж з дати призначення в рiшеннi уповноваженого органу юридичної особи слiдує, що новий керівник вже приступив до виконання своїх обов'язкiв, тодi вiн цiлком законно має право подати заяву щодо змiн до вiдомостей про юридичну особу.
Питання:
Відповідно до абзацу 4 частини 3 статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (далі - Закон № 755-IV): «Суб’єкт державної реєстрації, який провів реєстраційну дію, протягом трьох робочих днів з дня її проведення надсилає документи, подані для проведення реєстрації, відповідному суб’єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи» З якого моменту обчислюється триденний строк?
Відповідь:
Моментом прийняття заяви та документів відповідно до пункту 6 розділу IV Порядку формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3267/5 (далі - Порядок № 3267/5), вважається дата і час реєстрації заяви у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).
Строки розгляду документів, поданих для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань визначено статтею 26 Закону № 755-IV, також державна реєстрація за бажанням заявника може проводитися у скорочені строки. Підстави, порядок та розмір плати за проведення державної реєстрації у скорочені строки встановлюються Постановою Кабінету Міністрів України «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки» від 25 грудня 2015 № 1133.
Згідно з положенням частини 4 статті 11 Закону № 755-IV за результатами проведення реєстраційної дії формується виписка.
Відповідно до положень пункту 10 частини 2 статті 25 Закону № 755-IV та пункту 15 розділу II Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5 (далі – Порядок № 359/5) , у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі результатом проведення реєстраційних дій є видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за підсумками проведеної реєстраційної дії з проставленням підпису та печатки державного реєстратора або печатки, визначеної Законом України «Про нотаріат» (у випадку якщо державним реєстратором є нотаріус).
Згідно з положеннями абзацу 4 частини 3 статті 29 Закону № 755-IV та абзацу 2 пункту 16 розділу II Порядку № 359/5 суб’єкт державної реєстрації, який провів реєстраційну дію та не наділений повноваженнями із зберігання реєстраційної справи, протягом трьох робочих днів з дня її проведення надсилає документи, подані для проведення реєстрації, відповідному суб’єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи відповідно до Закону № 755-IV.
Документи для державної реєстрації у паперовій формі згідно з абзацом 1 пункту 16 розділу II Порядку № 359/5 долучаються до реєстраційної справи, сформованої після внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, державну реєстрацію фізичної особи - підприємця або державну реєстрацію включення відомостей про юридичну особу та фізичну особу - підприємця.
Також відповідно до положень пункту 1 розділу VІ Порядку № 3267/5 передача у випадках, передбачених законом, реєстраційної справи або документів для долучення до реєстраційної справи суб’єкту, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, нотаріусом, що забезпечував прийняття, зберігання та видачу документів, поданих для державної реєстрації, протягом трьох робочих днів з дати проведення відповідної державної реєстрації поштовим відправленням за описом або нарочно за описом.
Реєстраційна справа формується після внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, державну реєстрацію фізичної особи - підприємця або державну реєстрацію включення відомостей про юридичну особу та фізичну особу – підприємця. А документи для подальших реєстраційних дій у паперовій формі також долучаються до вже сформованої реєстраційної справи.
Вважаємо за доцільне зазначити, що для підрахунку строку у три робочі дні необхідно брати дату проведення відповідної державної реєстрації.
Розміри адміністративного збору та плати у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 2017 рік

Розміри адміністративного збору за державну реєстрацію,
плати за надання інформації та послуг у скорочені строки у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань
2017 рік
Завантажити:https://npu.in.ua/novini/rozmiri_administrativnogo_zboru_2017

Інформація про зареєстровані нотаріусами речові права на земельні ділянки не відображається у Державному земельному кадастрі. Про це наголошується у листі Нотаріальної палати України від 07.02.2017 № 8/5 до Міністерства юстиції України.
За повідомленнями нотаріусів, що надходять до Нотаріальної палати України, починаючи з 20 січня існує проблема взаємообміну інформації між Державним земельним кадастром (ДЗК) та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (ДРРП).
Громадяни, які набули право власності на земельні ділянки після 20 січня 2017 року (купили, прийняли в дар, успадкували тощо), наразі не можуть реалізувати своє право власності щодо розпорядження цими земельними ділянками, у зв’язку з відсутністю відомостей в ДЗК про зареєстроване за ними право власності.
Отримання витягу з ДЗК є обов'язковим при вчиненні правочинів щодо земельної ділянки (крім складання заповітів). У ньому зазначається власник та відомості про земельну ділянку, що дозволяє нотаріусу встановити належність земельної ділянки новому власнику.
Адміністраторами ДЗК та ДРРП є відповідно Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство юстиції України, які забезпечують взаємообмін інформації про зареєстровані земельні ділянки між органом державної реєстрації прав та органом, що здійснює ведення ДЗК, на підставі спільного наказу Міністерства юстиції України та Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 грудня 2012 року № 1779/5/748 та відповідно до Постанови КМУ від 22 лютого 2012 № 118 «Про інформаційну взаємодію органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав».
Нотаріальна палата України звернулося до Міністерства юстиції України з проханням сприяти у вирішенні цієї проблеми та забезпечити технічну підтримку надання такої інформації.

Пенсійна тема для журналістів стала однією із топових за останній тиждень. Красномовні заголовки публікацій про нові пенсії та життя пенсіонерів «по-новому» зустрічаєш на сторінках видань, як друкованих, так і в мереже Інтернет.
Так, під назвою «Пенсионный возраст, повышение и налог «для всех»: как изменится жизнь украинских пенсионеров в 2017»за посиланням: http://www.segodnya.ua/economics/enews/pensionnyy-vozrast-povyshenie-i-nalog-dlya-vseh-kak-izmenitsya-zhizn-ukrainskih-pensionerov-v-2017-m--791697.html інформаційно-новинний портал «Сегодня.UA» опублікував статтю, в якій автор - Олександр Литвин, наголошує на проблемі низьких пенсій в Україні та намагається з’ясувати причини цього. Серед них – дефіцит Пенсійного фонду України, маленькі заробітні плати, складна демографічна ситуація і застаріла пенсійна система нашої країни, яку потрібно змінювати. До відома. На сьогодні, солідарна пенсійна система передбачає так званий «договір поколінь». Це означає, що сучасні пенсіонери отримують пенсію із тих грошей, що сплачуються працюючими українцями як єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ).
Автор чи то помилково, не розібравшись до кінця в темі, чи то з певним умислом надати своїй публікації резонансу, зарахував НОТАРІУСІВ до числа неплатників ЄСВ. ПИТАННЯ: некомпетентність журналіста чи знову нотаріусів вкотре хочуть публічно «підставити»!
І так, по порядку.
1. Що таке ЄСВ і хто його сплачує?
ЄСВ замінив собою чотири окремі відрахування: до Пенсійного фонду; до фондів страхування на випадок безробіття; із тимчасової втрати працездатності; від нещасних випадків на виробництві.
Серед платників єдиного внеску є і особи, які забезпечують себе роботою самостійно — займаються незалежною професійною діяльністю, тобто нотаріуси, адвокати. Ведеться Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.
2. Нотаріуси зобов’язані за Законом своєчасно та в повному обсязі сплатити ЄСВ. І вони – сплачують!
Конституцією України зобов’язано кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Цей обов’язок не оминає і нотаріусів. І коли йдеться про порядок сплати податків, а також їх розміри, то необхідно звертатися до Податкового кодексу України (ПК України), який є саме тим законом, на який посилається Конституція.
Альтернативи для можливої несплати нотаріусом цього збору НЕМАЄ! Автор статті помиляється, прирівнюючи нотаріусів до «категорії, що можуть не платити ЄСВ». Подібні ствердження ЗМІ вводять в оману громадськість та формує негативну суспільну думку стосовно нотаріусів.
3. Нотаріуси перевіряють сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при нотаріальному посвідченні договорів купівлі-продажу нерухомого майна.
Відповідно до закону, нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. Це є вимогою Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 № 1740 (зі змінами та доповненнями). Таким чином, за законом нотаріус зобов’язаний вимагати документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в будь-якому разі. Це означає, що нотаріуси, як представники соціально орієнтованої професії, є безпосереднім суб’єктом наповнення фонду пенсійного страхування.
То що ж мав на увазі автор статті, коли поставив під сумнів податкову доброчесність нотаріусів? Які джерела інформації були ним використані при підготовці цього матеріалу? Про це ми запитаємо у самого автора через «Сегодня.UA». Відповідне звернення готується прес-службою Нотаріальної палати України та буде направлено до редакції інформаційного ресурсу.
Леся Арнаутова,
прес-служба НПУ
Розмір членських внесків на 2017 рік

Згідно з п. 7.10 Статуту НПУ (в новій редакції ) розмір членського внеску складає одну мінімальну заробітну плату на рік, у місячному розмірі, встановленому Законом на 01 січня календарного року.
Місячний розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року становить 3 200,00 гривень (ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" від 21.12.2016 № 1801-VIII).
Розмір членського внеску нотаріуса на 2017 рік становить:
- для приватних нотаріусів - 3200,00 грн (по 266,67 грн щомісяця);
- для державних нотаріусів 50%х 3200,00 грн - 1600,00 грн (по 133,34 грн щомісяця).
БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПЛАТЕЖУ:
АТ «УКРЕКСІМБАНК» в м. Києві р/р 26003010085291
МФО 322313
Код ЄДРПОУ: 38684025
Призначення платежу: ІПН ______, ПІП _________, членські внески за (вказати період)

Відійшов у вічність Віктор Оксентійович Кравчук.
З глибоким сумом і болем висловлюємо слова співчуття та підтримки усім рідним та близьким у зв’язку з втратою рідної людини.
Співпереживаємо втрату разом.
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ...

Затверджено
Протоколом № 1
засідання членів правління
від 27.01.2017 року
ЗВІТ
ПРО РОБОТУ ВІДДІЛЕННЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ
у ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЗА 2016 РІК
-
На виконання Статуту НПУ та Положення про Відділення НПУ, продовжено роботу щодо встановлення взаємодії з Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області та іншими органами державної влади.
Для налагодження співпраці та отримання інформації, за рішенням правління Грушицьку В.В. делеговано представником у Громадську раду для представництва перед Державною Фіскальною Службою.
-
За допомогою електронної пошти нотаріусам Волинської області постійно надається інформація щодо змін у законодавстві України.
-
15 січня 2016 року Головою Відділення НПУ у Волинській області проведено семінар-навчання щодо практичного застосування в роботі нотаріусів змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
-
01 лютого 2016 року спільно із Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області скликано та проведено засідання оновленого складу Методичної ради з питань нотаріату при ГТУЮ, на якому обговорювались останні законодавчі зміни у сфері нотаріальної діяльності та державної реєстрації. Особлива увага приділялась питанням реалізації нотаріусами області функцій державного реєстратора. Як наслідок сплановано проведення низки практичних семінарів-навчань.
До оновленого складу Методичної ради увійшли і члени правління Відділення НПУ у Волинській області, а саме: Курта Н.В., Ариванюк Т.О., Кузьміч Н.В., Грушицька В.В.,
Бобак Ж.С., Сушик Л.А..
-
05 лютого 2016 року спільно із Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області проведено практичний семінар-навчання з реалізації законодавчих актів щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, та громадських формувань та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Для отримання нотаріусами практичних навичок до участі в навчанні було запрошено директора Волинської філії Державного підприємства «Національні інформаційні системи» та начальника відділу державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців Луцького міського управління юстиції.
-
10 лютого 2016 року головою відділення НПУ взято участь у проведенні семінару для начальників відділів ДРАЦСів. Семінар проводився за участі Управління Державної Міграційної служби України, Луцького міського правління юстиції та Головного територіального управління юстиції. Було обговорено ряд питань, які стосувались змін до законодавства.
-
11 лютого 2016 року спільно із Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області було проведено вебінар з нотаріусами Іваничівського, Локачинського, Старовижівського, Ковельського, Камінь-Каширського, Шацького районів та міста Нововолинська з питань реалізації законодавчих актів щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
-
17 березня 2016 року – головою відділення взято участь у Прес-конференції «Реформування територіальних органів юстиції та системи надання безоплатної правової допомоги, вдосконалення системи он-лайн послуг», яка проводилась за дорученням МЮУ.
-
18 березня 2016 року Відділенням взято участь у підготовці та проведенні чергового планового семінару-навчання Нотаріальної Палати України з питань державної реєстрації нерухомості та бізнесу.
-
22.23 березня 2016 року – спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області та Волинською філією «Національні Інформаційні системи», було проведено навчальні семінари нотаріусів Волинської області щодо практичної роботи з Державними реєстрами речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Метою проведення навчання було опрацювання оновленого програмного забезпечення реєстрів та отримання алгоритму роботи в них.
-
31 березня 2016 року – було проведено чергове засідання Методичної ради з питань нотаріату при Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області. На Методраду було запрошено представників Філії ДП «Національні Інформаційні системи», начальника відділу Державної реєстрації прав на нерухоме майно, начальника відділу Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Луцької міської ради, начальника відділу державної реєстрації Луцької районної державної адміністрації, начальника Першого відділу ДВС Луцького міського управління юстиції. Було черговий раз обговорено питання оновлення програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Напрацьовано методичні рекомендації щодо вирішення технічних проблем, які виникають під час роботи з Державними реєстрами.
Особливу увагу приділено питанню передачі реєстраційних справ до суб’єктів державної реєстрації прав, які забезпечують їх ведення та зберігання. Як наслідок розроблено Методичні рекомендації.
-
5 квітня 2016 року нотаріусами Волині взято участь у круглому столі, проведеному Міністерством юстиції України на тему: «Проблемні питання застосування нотаріусами законодавства у сфері державної реєстрації».
-
13 квітня 2016 року спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області проведено семінар-навчання з нотаріусами області на тему «Проблемні питання, які виникають при роботі із застосуванням законодавства у сфері державної реєстрації та виконання функцій суб’єкта первинного фінансового моніторингу».
-
14 квітня 2016 року спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області підготовлено Методичні рекомендації щодо виявлення та реєстрації операції, які підлягають фінансовому моніторингу, які грунтуються на Законодавстві у сфері фінансового моніторингу та порушеннях, виявлених під час проведених перевірок нотаріусів області.
-
29 травня 2016 року взято участь у Другому сімейному та дитячому фестивалі добра «Острів дитинства», приуроченому до Міжнародного дня захисту дітей. Відділення НПУ у Волинській області виступає офіційним спонсором фестивалю.
<>16.17.18.19.20.21.22.23.24.25.30 листопада 2016 року проведено засідання Методичної ради з питань нотаріату при Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області та підготовлено Методичні рекомендації щодо передачі реєстраційних справ.
За поданням Відділення НПУ у Волинській області з нагоди професійного свята відзначено нотаріусів області:
Міністерством Юстиції України – Грушицьку Віталіну Віталіївну, приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу;
Міською радою – Рачкову Тетяну Олександрівна, приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу;
Нотаріальною палатою України - Ариванюк Тетяну Олексіївну, приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу.
Голова Відділення
Нотаріальної палати України
у Волинській області Н.В.Курта
Затверджено
Протоколом № 1
засідання членів правління
від 27.01.2017 року
ЗВІТ
ПРО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ
ВІДДІЛЕННЯ НПУ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
за 2016 рік
Станом на 01.01.2016 рік на розрахунковому рахунку відділення знаходилось 33 963,72 грн. залишку не використаних у 2015 році коштів.
1 квартал 2016 року
Доходи: пасивні ( відсотки по рахунку) – 103, 01 грн.
Витрати: поточні ( касове обслуговування) - 110,00 грн.
(канцтовари) - 1 255,00 грн.
статутні завдання (оренда залу) - 1 800,00 грн.
( друкована продукція) - 4 200,00 грн.
всього - 7 365,00 грн.
Залишок на рахунку 26 701,73 гривень
2 квартал 2016 року
Доходи: пасивні ( відсотки по рахунку) – 84,98 грн.
членські внески - 19 348,20 грн.
всього - 19 433,18 грн.
Витрати: поточні ( касове обслуговування) - 90,00 грн.
всього - 90,00 грн.
Залишок на рахунку 46 044,91 гривень
3 квартал 2016 року
Доходи: пасивні ( відсотки по рахунку) – 100,25 грн.
членські внески - 24 131,59 грн.
всього - 24 231,84 грн.
Витрати: поточні ( касове обслуговування) - 100,00 грн.
статутні завдання (оренда залу) - 900,00 грн.
всього - 1 000,00 грн.
Залишок на рахунку 69 276,75 гривень
4 квартал 2016 року
Доходи: пасивні ( відсотки по рахунку) – 119,95 грн.
членські внески - 26 896,29 грн.
всього - 27 016,24 грн.
Витрати: поточні ( касове обслуговування) - 70,00 грн.
статутні завдання (оренда залу) - 2 050,00 грн.
всього - 2 120,00 грн.
Залишок на рахунку 94 172,99 гривень
Станом на 01.01.2017 рік на розрахунковому рахунку відділення знаходиться 94 172,99 грн. залишку не використаних у 2016 році коштів.
З повагою,
Голова відділення
Нотаріальної палати України
у Волинській області Н.В. Курта

До уваги нотаріусів.
На виконання Наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2016 №3773/5 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану", який набрав чинності 01.02.2017, статті 46-1 Закону України «Про нотаріат», Волинською філією ДП «НАІС», (далі - Філія) проводяться заходи, щодо підключення приватних нотаріусів до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Для цього нотаріусам Волинської області необхідно надіслати заявку про надання доступу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на адресу Волинської філії (43010, м.Луцьк, вул.Дубнівська, 22б).
Після отримання відповідного звернення адміністратором Філії буде сформовано рахунок на оплату 1500грн. (відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 09.07.2007 №473/5, зі змінами внесеними згідно наказу №1725/5 від 14.09.2015 «Установити тариф: за послуги (разові) державного підприємства "Національні інформаційні системи" за підключення до єдиних та державних реєстрів/реєстру інформаційної мережі Міністерства юстиції України (далі - Реєстри), адміністратором яких є державне підприємство "Національні інформаційні системи", - у розмірі 1500,00 грн;).
Після оплати відповідного рахунку, проводитиметься підключення до реєстру.
В разі виявлення бажання, щодо проходження навчання, просимо звертатися на Волинську філію, для укладення договору. Вартість навчання становить 127,50 грн (2,5 акад.год).
ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК 770179

Рейдерство – як засіб заволодіння чужим майном, стало звичним явищем у нашій державі.
З метою запобігання саме таким явищам в Україні прийнято зміни до чинного законодавства, а саме Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності».
На виконання положень даного Закону Міністерством юстиції України видано наказ від 31.10.2016 №3086/5 «Про врегулювання відносин з використання захищених носіїв особистих ключів», відповідно до якого державні реєстратори прав на нерухоме майно, державні реєстратори юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, нотаріуси використовують виключно захищені носії особистих ключів з моменту впровадження відповідного програмного забезпечення Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції.
На сьогоднішній день на Волині всі державні нотаріуси та 47 приватних нотаріуси, із 113, забезпечені особистими захищеними носіями ключової інформації.
Звертаємо увагу голів райдержадміністрацій, керівників органів місцевого самоврядування та акредитованих на території області суб`єктів на необхідність забезпечення державних реєстраторів особистими захищеними носіями ключової інформації.
Оскільки з 00:00 годин 01 квітня 2017 року програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань буде переведено в режим роботи із підтримкою виключно захищених носіїв ключової інформації.
Детальну інформацію можна отримати за посиланням:
https://ca.informjust.ua/
або безпосередньо у Волинській філії ДП «НАІС» за адресою:
43010, м.Луцьк, вул.Дубенська, 22-б, телефон: (0332) 77-01-87.

Шановні нотаріуси!
Нотаріальною палатою України підготовлено збірник "Єдина нотаріальна практика: методичні рекомендації, правові позиції за 2016 рік", вихід з друку якого очікується 15 лютого. Кожен нотаріус зможе отримати його через регіональні відділення НПУ за умови відсутності заборгованості перед НПУ по сплаті членських внесків, починаючи з 01.05.2013 року та станом на 15.02.2017 року.
Увага!
ЗБІРНИК БУДЕ РОЗПОВСЮДЖЕНО БЕЗКОШТОВНО ЧЕРЕЗ РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ НПУ за списками нотаріусів, що не мають заборгованості по сплаті членських внесків станом на 15 лютого 2017 року. ЦЕ ВАЖЛИВО, збірник видається за рахунок членських внесків нотаріусів, тому звертаємось з проханням перевірити стан заборгованості перед НПУ та погасити її до 15.02.2017.
Збірник обсягом 192 сторінки включає:
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
-
Щодо дій організаційно-технічного характеру державних та приватних нотаріусів України у сфері безпеки використання Єдиних та Державних реєстрів України.
-
Щодо засвідчення нотаріусами справжності підписів на заявах від батьків про їх згоду на тимчасовий виїзд їх дітей за кордон.
-
Щодо нотаріального посвідчення договорів про припинення режиму спільної сумісної власності подружжя на нерухоме майно.
-
Вчинення протестів векселів.
-
Посвідчення договорів оренди, позички, довіреностей про передачу у володіння або користування транспортних засобів, ввезених на територію України з метою особистого користування у митному режимі «транзит» та митному режимі «тимчасове ввезення» та митне оформлення яких не закінчено без дозволу органу доходів і зборів.
-
Посвідчення нотаріусами фактів, що мають юридичне значення.
-
Нотаріальне посвідчення попередніх договорів.
-
Про порядок засвідчення вірності перекладу документа.
-
Особливості державної реєстрації права власності спадкодавця за заявою спадкоємця.
-
Встановлення нотаріусом особи за біометричними паспортами (ID-картками). Визначення реєстрації місця проживання. Перевірка фактів реєстрації та розірвання шлюбів з огляду на законодавчі зміни. Єдиний державний демографічний реєстр. Реєстри територіальних громад.
-
Перевірка паспорта громадянина України (у формі книжечки) та виявлення підробки.
ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ
№ 1 від 24 травня 2016 року
Щодо застосування норм діючого законодавства при передачі нотаріусами реєстраційних справ, документів, що були видані, оформлені або отримані ними під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно суб’єктам державної реєстрації прав, які забезпечують їх ведення
№ 2 від 3 червня 2016 року
Щодо процедури нарахування нотаріусам сум єдиного внесу на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до вимог Закону України від 08.07.2010 № 2464 –VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
№ 3 від 8 грудня 2016 року
Щодо застосування норм діючого законодавства при передачі нотаріусами реєстраційних справ, документів, що були видані, оформлені або отримані ними під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно суб’єктам державної реєстрації речових прав, які забезпечують їх зберігання (НОВА РЕДАКЦІЯ)
Експрес-аналіз від 6 грудня 2016 року
Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (питання – відповіді).
Детальніше...http://npu.in.ua/ua/novini/podiji/1667-zbirnyk-2016#.WJh2f9KLSM8

Розвиток інформаційного суспільства в України вимагає розширення сфери застосування інформаційних технологій, які активно використовуються засобами масової інформації (далі – ЗМІ). Для постійного оновлення інформаційного простору працівники відповідних ЗМІ намагаються отримати різного режиму та характеру інформацію. До осіб, що можуть представляти потенційний інтерес для ЗМІ, варто віднести і нотаріусів. Проблемним питанням у відносинах між нотаріусом та представниками ЗМІ є збереження балансу між правом представника ЗМІ на отримання інформації та обов’язком нотаріуса зберігати нотаріальну таємницю. Кожен нотаріус повинен знати як співпрацювати зі ЗМІ. З метою забезпечення гласності, прозорості та відкритості діяльності нотаріусів для громадськості, а також формування правильного розуміння у ЗМІ ролі нотаріуса та нотаріального самоврядування, а також з метою правильної і більш активної комунікації нотаріусів зі ЗМІ були розроблені ці Методичні рекомендації, з урахуванням ситуацій, що можуть виникнути під час спілкування нотаріуса з представниками ЗМІ.
файл методичку ВЗАЄМОДІЯ НОТАРІУСА ІЗ ЗАСОБАМИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: методичні рекомендації

До Нотаріальної палати України (далі - НПУ) надходять численні звернення нотаріусів стосовно надання роз’яснень щодо практичного застосування законодавства при вчиненні нотаріальних дій. Станом на 25 січня 2017 року відділом методичного забезпечення та інформаційно-аналітичної роботи НПУ за погодженням з Комісією НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності опрацьовані проблемні питання та підготовлені відповіді на такі запитання:
Чи вимагається сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва?
Якими мають бути дії нотаріуса, у разі виявлення при підготовці до нотаріального посвідчення правочинів щодо відчуження нерухомого майна заборони відчуження або арешту на невизначене майно при тому, що відсутнє зазначення ідентифікаційного коду чи інших ідентифікуючих ознак, окрім прізвища ім’я та по батькові?
Чи дійсний Державний акт на право власності на земельну ділянку, виданий після смерті спадкодавця, та чи має право нотаріус видати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку спадкоємцю на підставі цього документу?
Детальніше...http://npu.in.ua/ua/novini/podiji/1658-npu-informue#.WJhtC9KLSM8

АЛГОРИТМ ДІЙ ПОВ’ЯЗАНИХ З ПЕРЕХОДОМ НОТАРІУСІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ ЗАХИЩЕНИХ НОСІЇВ ОСОБИСТИХ КЛЮЧІВ ДЛЯ ДОСТУПУ ДО ЄДИНИХ ТА ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРІВ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ДОПОВНЕННЯ ДО ЕКСПРЕС-АНАЛІЗУ
З ПИТАНЬ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ТА ЇХ ОБТЯЖЕНЬ,
який було опубліковано на офіційному сайті Нотаріальної палати України 02.11.2016 року
Детальніше...http://npu.in.ua/ua/novini/podiji/1587-do-uvagi-notariusiv-06122016-2#.WEpkQdKLSM8

ПОЗИЦІЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ ЩОДО ДОЦІЛЬНОСТІ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ (ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ У СЕЛИЩАХ МІСЬКОГО ТИПУ)» №5320

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ № 3 ВІД 08 ГРУДНЯ 2016 РОКУ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ НОРМ ДІЮЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПРИ ПЕРЕДАЧІ НОТАРІУСАМИ РЕЄСТРАЦІЙНИХ СПРАВ, ДОКУМЕНТІВ, ЩО БУЛИ ВИДАНІ, ОФОРМЛЕНІ АБО ОТРИМАНІ НИМИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ
Детальніше...http://npu.in.ua/ua/novini/podiji/1596-pravova-pozitsiya-3-vid-08-grudnya-2016-roku-shchodo-zastosuvannya-norm-diyuchogo-zakonodavstva-pri-peredachi-notariusami-reestratsijnikh-sprav-dokumentiv-shcho-buli-vidani-oformleni-abo-otrimani-nimi-pid-chas-provedennya-derzhavnoji-reestratsiji-rechovik#.WEpixNKLSM8

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ
НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ
ВСТАНОВЛЕННЯ НОТАРІУСОМ ОСОБИ ЗА БІОМЕТРИЧНИМИ ПАСПОРТАМИ (ID-КАРТКАМИ), ВИЗНАЧЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ, ПЕРЕВІРКИФАКТІВ РЕЄСТРАЦІЇ ТА РОЗІРВАННЯ ШЛЮБІВ З ОГЛЯДУ НА ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ.
ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ДЕМОГРАФІЧНИЙ РЕЄСТР.
РЕЄСТРИ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД.

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.11.2016
м. Київ
N 3267/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
18 листопада 2016 р. за N 1499/29629
Про затвердження Порядку формування та зберігання реєстраційних справ
Детальніше...http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE29629.html

Перевірити занесенні дані до нових ІD-паспортів можна самостійно завантаживши відповідну програми на ПК чи мобільний пристрій з операційними системами Windows та Android. Завантажити її можна безкоштовно з офіційного інтернет-сайту www.pk-ukraina.gov.ua.

Інформаційний лист щодо проекту відповіді нотаріуса на запит податкової (ДФС) про розгляд запиту про надання інформаціїі, пояснень з урахуванням п.п. 16.1.5. п.16.1 пп.20.1.6 п.20.1 ст.20 та абз.7, абз.9 п. 73.3 ст. 73, п.п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України підготовлений Комісією НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності.
Слідкуємо за роботою НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ:
http://npu.in.ua/ua/novini/podiji?limitstart=0
ПО ЗАКОНУ ОБЯЗАНЫ: Новые возможности и новые риски для нотариусов
Программа «По закону обязаны с Андреем Доманским» о нотариусе и о его профессиональных правах и обязанностях в условиях новелл законодательства. О реализации и защите прав субъектов сделки при совершении нотариальных действий.

Уряд запровадив пілотний проект щодо інформування у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Рішення прийняте для запобігання шахрайств із нерухомістю шляхом використання підроблених документів, зокрема судових рішень. Прийняття розпорядження дає можливість запустити систему інформування українських громадян про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з їхньою нерухомістю, а також сповіщати власників про те, хто з користувачів реєстру цікавився їхнім майном. Нова сервісна послуга буде надаватися технічним адміністратором Державного реєстру прав за бажанням фізичної або юридичної особи на платній основі на підставі укладених договорів. Щоб скористатися новою послугою потрібно отримати реєстраційний номер об'єкта нерухомості (він вказаний у реєстраційних документах та безпосередньо в реєстрі), відкрити кабінет власника майна на сайті реєстру, і там поставити майно на відповідний контроль та вказати номер телефону, куди будуть приходити повідомлення.

Щодо набрання чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захист прав власності» від 6 жовтня 2016 року № 1666-VIII

01 жовтня, всі неповнолітні особи (14-18 років) зобов’язані отримати паспорт громадянина України! А це означає, що з 01 жовтня, при вчиненні нотаріальної дії за участю неповнолітньої особи (з 14 років), така особа має мати паспорт громадянина України. Це передбачено ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України".


ФДМУ категорично спростовує інформацію про неможливість з 1 листопада укладання угод дарування чи спадщини
ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ ТА ГРОМАДЯН ІНФОРМАЦІЯ, ЩО СПРОСТОВУЄ ІНФОРМАЦІЮ У ЗМІ про неможливість з 1 листопада укладання угод дарування чи спадщини!
ФДМУ категорично спростовує інформацію про неможливість з 1 листопада укладання угод дарування чи спадщини http://www.spfu.gov.ua/
В Інтернет-просторі наполегливо поширюється інформація про так звані нововведення у сфері оцінки, які з 1 листопада начебто призведуть до неможливості здійснювати угоди дарування та спадщини. Інтернет-видання описують, що проблеми виникнуть, зокрема, через дію постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 231, яка призводить до монополізації ринку оцінки та катастрофічного зменшення кількості учасників ринку. Цитуємо витяг із статті, яку бездумно передрукували кілька десятків Інтернет-видань: «С 01 ноября в Украине не будет оценщиков, которые имеют право проводить оценку для случаев, когда совершается сделка дарения движимого или недвижимого имущества или производится вступление в наследство на такое имущество». Це посіяло не просто обурення з боку простих громадян, а справжню паніку. У той же час розслідування, проведене ФДМУ разом з оціночною спільнотою, показало, що точно така стаття була розміщена ще три роки тому, і тепер у повному обсязі та дослівно з чиєїсь подачі передрукована як реальна та актуальна на сьогодні.
Проблема монополізації ринку, якої стосувалася стаття 2013 року, виникала у зв'язку з постановою КМУ від 04.03.2013 року, ініційованої урядом Азарова, і була успішно подолана Урядом у 2014 році, а сама постанова № 231 відмінена постановою від 21 серпня 2014 № 358.
Кількість суб'єктів оціночної діяльності, яким надано доступ до реєстрації звітів в Єдиній базі звітів про оцінку майна для цілей оподаткування - 2693. Усі вони мають право надавати послуги на всій території України для випадків проведення оцінки, встановлених Податковим кодексом України.
Фонд державного майна закликає журналістів та видавців бути виключно відповідальними при написанні та розміщенні інформації, тим більше такої, яка зачіпає інтереси фактично кожного громадянина України та має величезний суспільний резонанс.
Фонд готовий надавати роз'яснення громадянам з будь-яких актуальних для них питань через телефон гарячої телефонної лінії 044 254 29 76 чи через спеціально розроблену «Громадську платформу» на офіційному веб-сайті http://www.spfu.gov.ua


http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/553-2016-%D0%BF
15.07.2016

12.07.2016

Методичні рекомендації
щодо дій організаційно-технічного характеру державних та приватних нотаріусів України у сфері безпеки використання Єдиних та Державних реєстрів України
15.06.2016

РЕЗОЛЮЦІЯ Позачергового з’їзду нотаріусів України від 22-23 квітня 2016 року з приводу низки сторонніх втручань до ДРРП шляхом використання логіну, пароля, ключа ЕЦП нотаріуса та заходи протидії кіберзлочинам у сфері державної реєстрації прав
15.06.2016

На виконання вимог п. 5.2. Статуту НПУ доводимо до вашого відома рішення Ради НПУ від 31 травня 2016 року про призначення чергового З’їзду нотаріусів України на 23 вересня 2016 року
На виконання вимог п. 5.2. Статуту НПУ доводимо до вашого відома рішення Ради НПУ від 31 травня 2016 року про призначення чергового З'їзду нотаріусів України на 23 вересня 2016 року та оприлюднюємо порядок денний чергового З'їзду нотаріусів України.
Витяг з Рішення (Протокол № 30) засідання Ради Нотаріальної палати України від 31.05.2016р.
15.06.2016

23 червня 2016 року на у м. Рівне Нотаріальною палатою України буде проведено практичний семінар-навчання з питань реєстрації бізнесу та нерухомості із залученням державних реєстраторів Державної реєстраційної служби.Питання, які будуть розглянуті на семінарі-навчанні:- Робота з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Особливості державної реєстрації новоствореного майна. Практичніаспекти роботи з реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (Доповідач ТАМАЄВА Валентина Русланівна)- Вимоги до установчих документів та заяв для проведення реєстраційних дій.Податкові аспекти при реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (Доповідач ЖЕЛІНСЬКИЙ Віталій Миколайович)
15.06.2016

На сайті Міністерства юстиції з'явилися зразки анкет для суб'єктів первинного фінансового моніторингу. Далі....
http://old.minjust.gov.ua/51111?utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private
24.03.2016

До відома нотаріусів!
Рішення організаційного комітету про скликання Позачергового З’їзду
нотаріусів України
*Р І Ш Е Н Н Я*
* (протокол № 1)засідання організаційного комітету зі скликання
Позачергового З’їзду нотаріусів України з ініціативи нотаріусів Місто
Київ 23 березня 2016 рокуЗ метою визначення місця проведення
Позачергового З’їзду нотаріусів України, оголошення про його проведення,
визначення питань, що виносяться на обговорення, кошторису витрат тощо,
заслухавши пропозиції 25 членів ініціативної групи по проведенню
Позачергового З’їзду нотаріусів України, відповідно до статі 16 Закону
України «Про нотаріат», керуючись п.5.3 Статуту Нотаріальної палати
України, Організаційний комітет України вирішив: 1. Позачерговий З’їзд
нотаріусів України скликати та провести 22-23 квітня 2016 року.2. Місцем
проведення Позачергового З’їзду нотаріусів України визначити приміщення
Конгрес-центру Національного торгово-економічного університету, за
адресою: м. Київ, вул. Кіото, 19.3. Розпочати роботу З’їзду о 10 годині 00
хвилин. Реєстрацію делегатів Позачергового З’їзду нотаріусів України
провести з 8-30 до 10-00.4. За наявності технічної можливості забезпечити
он-лайн трансляцію Позачергового З’їзду нотаріусів України в мережі
Інтернет, фото-, відеофіксацію роботи Позачергового З’їзду нотаріусів
України.З метою забезпечення відкритості і гласності, надати можливість
журналістам, технічними працівниками засобів масової інформації, для
всебічного, об’єктивного та збалансованого висвітлення роботи Позачергового
З’їзду нотаріусів України. Провести акредитацію журналістів, технічних
працівників засобів масової інформації. 1. Звернутися до НПУ з пропозицією
взяти на себе фінансове забезпечення проведення Позачергового З’їзду
нотаріусів України, у разі відмови – забезпечити фінансування з’їзду за
рахунок коштів делегатів З’їзду та пожертв нотаріусів.2. Затвердити
кошторис проведення З’їзду у сумі 120000,00 (сто двадцять тисяч) гривень.3.
До порядку денного Позачергового З’їзду нотаріусів України включити такі
питання: - звіт Президента НПУ Василини Н.В. за період 10.01.2014 –
22.04.2016;- звіт Ревізійної комісії НПУ;- затвердження нової редакції
Статуту НПУ;- затвердження нової редакції Положення про відділення НПУ;-
затвердження Положення про порядок сплати членських внесків;- дострокове
відкликання Президента НПУ;- вибори Президента НПУ;- вибори членів
Ревізійної комісії НПУ;- вибори членів комісії з питань професійної етики
НПУ;- різне (відповідно до п.п.8) п. 5.7.Статуту З’їзд має право змінити
порядок денний). 1. Запросити на З’їзд Міністра юстиції України.2. Головам
відділень НПУ забезпечити проведення зборів нотаріусів та подання
протоколів зборів та списків делегатів в строк до 11.04.2016 року.3.
Запропонувати особам, що мають намір, балотуватися на посаду Президента НПУ
– надати до Оргкомітету власну програму дій на посаді Президента НПУ для її
оприлюднення, в строк до 05.04.2016 року.4. Негайно оприлюднити інформацію
про проведення Позачергового З’їзду нотаріусів України та питання, що
виносяться на його обговорення на сайті Нотаріальної палати України, сайтах
відділень Нотаріальної палати України в областях (за можливості), форумах
нотаріусів, в соціальних мережах.5. Голові організаційного комітету про
прийняте рішення повідомити Президента НПУ для розміщення повідомлення на
офіційному веб-сайті НПУ та повідомити голів відділень НПУ в областях,
членів комісії з питань професійної етики та ревізійні комісії НПУ.6. Це
рішення набирає чинності з моменту його опублікування.Голова
організаційного комітету
(підпис) Сидоренко А.В.Секретар
організаційного комітету (підпис) Войтовський
В.С.*
14.03.2016

18 березня 2016 рокуНотаріальною палатою України у м.Луцьку буде проведено практичний семінар-навчання з питань реєстрації бізнесу та нерухомості із залученням Державних реєстраторів Державної реєстраційної служби.
Питання, які будуть розглянуті на семінарі-навчанні:
-Практичніаспекти роботи з реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
- Вимоги до установчих документів та заяв для проведення реєстраційних дій.
- Податкові аспекти при реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
- Робота з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
- Особливості державної реєстрації новоствореного майна.
Семінар-навчання відбудеться 18 березня 2016 року о 10 год.00 хв за адресою:
м.Луцьк, вул.проспект Відродження, 24.-Навчально-методичний центр профспілок.
Вартість участі у семінарі-навчанні одного учасника - 720 грн., в т.ч. 120 грн. ПДВ, які необхідно перерахувати за реквізитами:
Отримувач: ТОВ "Науково-експертний інститут Нотаріальної палати України"
п/р: 26003300004314 в ПАТ «Діамантбанк» МФО 320854
код ЄДРПОУ: 39729716
Призначення платежу:
«за участь у семінарі-навчанні 18.03.2016», в т.ч. 120 грн.ПДВ, ознака: приватний нотаріус=1; державний нотаріус=2; помічник=3; консультант=4; номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю___; ПІБ учасника семінару; індивідуальний податковий номер __, контактний номер телефону___, е-mail_____»
Приклад заповнення: для приватного нотаріуса з номером свідоцтва № 2222 :
за участь у семінарі-навчанні 18.03.2016;в т.ч. 120 грн.ПДВ; 1; 2222; Петренко Іван Іванович; IПН 1234567890; тел. 050-111-22-33; email: notar1@gmail.com
Для автоматичної обробки Ваших платежів та для мінімізації помилок при отриманні сертифікатів проходження семінару-навчанні, просимо особливу увагу звернути на частину ознака: приватний нотаріус=1; державний нотаріус=2; помічник=3; консультант=4; номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю________;
До вартості семінару включено вартість обіду для кожного учасника.
Детальна інформація за тел.: (044) 230-72-82, (044) 230-72-75,
050 032-04-22, 096-510-42-05.
Учасники семінару отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.
У разі відмови учасника від участі у семінарі він повинен повідомити організаторів не пізніше двох діб до початку заходу. В іншому випадку вартість участі у семінарі НЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг
01.02.2016

Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2016 № 37/5 «Про діяльність Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та Комісії з питань акредитації суб’єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб’єктів вимогам акредитації», затверджено Положення про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та Положення про Комісію з питань акредитації суб’єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб’єктів вимогам акредитації.
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
01.02.2016

РЕЄСТРАЦІЙНІЙ МІНІМУМ 2016 — вже в типографії! Можливо робити замовлення та предоплату!
21.01.2016

ВАРТО ЗНАТИ податкові новації 2016
https://www.youtube.com/watch?v=6_GGUUYvIG0
Податкова реформа або що змінилося для платників податків з 1 січня 2016 року
Наследник-нерезидент должен уплатить 18 % налога для нотариального оформления наследства
Порядок нарахування ЄСВ у 2016 році
Штрафи за порушення трудового законодавства: непроведення індексації коштує дорого
Книга обліку доходів та витрат: заповнення, ведення та перевірка
20.01.2016

20 Січня 2016
Інформаційний лист щодо порядку дій нотаріуса як державного реєстратора прав на нерухоме майно та їх обтяжень
http://yurradnik.com.ua/news/informatsiyniy-list-shhodo-poryadku-diy-notariusa-yak-derzhavnogo-reyestratora-prav-na-neruhome-mayno-ta-yih-obtyazhen/
18.01.2016

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 грудня 2015 р. № 1161
Київ
Про порядок підтвердження статусу осіб, які беруть
безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою
застосування пільги з оподаткування військовим збором
Відповідно до підпункту 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Установити, що підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором здійснюється на підставі витягів з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки про залучення таких осіб до проведення антитерористичної операції та наказів оперативного штабу з управління антитерористичною операцією про прибуття (вибуття) таких осіб до (із) складу сил і засобів, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції.
Зазначені документи командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів), керівники установ, організацій та підприємств, у складі яких проходять службу чи працюють особи, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, подають до відповідної бухгалтерської служби для здійснення розрахунків.
18.01.2016

Відбувся семінар, що було організовано Консалтинговим центром «Бізнес-Гарант»
Програма семінару:
1. Огляд змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на
нерухоме майно». Повноваження нотаріуса, новели у сфері державної реєстрації прав.
2. Державна реєстрація прав на земельні ділянки. Особливості в процедурі та
здійснення державної реєстрації прав земельних ділянок державної та комунальної власності.
3. Державна реєстрація прав без вчинення нотаріальної дії.
4. Робота з Державним реєстром прав, перенесення даних з реєстрів, що діяли
до 01.01.2013 року. Відкриття та закриття розділів Державного реєстру прав,
внесення змін до записів державного реєстру прав.
5. Формування та ведення реєстраційних/облікових справ. Сканування документів.
6. Державна реєстрація прав та технічна інвентаризація/реєстрація земельних ділянок. Використання технічних паспортів/витягів з ДЗК під час проведення державної реєстрації.
7. Надання інформації з Державного реєстру прав. Нові правила та можливості.
Лектори:
МАРТИНЮК О.А.– директор департаменту з питань нотаріату
Міністерства юстиції України;
ЛЕЩЕНКО А.О. – начальник управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Міністерства юстиції України.
18.01.2016

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії)
18.01.2016

Методичні рекомендації щодо окремих питань здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно нотаріусами Увага! Відредаговано в таблиці в частині підрахунку розміру адмінзбору. Методичні рекомендації щодо окремих питань здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно нотаріусами (частина 1) Підготовлено Головою Відділення НПУ в Рівненській області Бернацькою І.М.

Лист МЮУ від 16.01.2016 року № 308/8/32-16 Щодо законодавчих змін у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (з додатком)...

25.12.2015

З 1 січня 2016 року набирають чинність зміни до Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
25-12-2015 | 09:47 Новини Міністерства
З 13 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 26 листопада 2015 року № 834-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного Закону нотаріуси з дня набрання його чинності наділені повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна.
Варто зазначити, що з 01 січня 2016 року набирають чинність зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон).
Відповідно до пункту 9 частини третьої статті 10 Закону державний реєстратор, яким є, зокрема нотаріус, формує і веде реєстраційні справи у паперовій формі.
Ведення реєстраційної справи у паперовій формі здійснюється виключно державними реєстраторами, які перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, за місцезнаходженням відповідного майна.
Частиною четвертою статті 17 Закону встановлено, що державний реєстратор (зокрема, нотаріус), який не перебуває у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями та провів державну реєстрацію прав, забезпечує передачу реєстраційної справи у паперовій формі або документів, що були видані, оформлені або отримані ним під час проведення такої реєстрації, до відповідного суб'єкта державної реєстрації прав, який забезпечує ведення реєстраційних справ у паперовій формі.
Щодо переліку суб'єктів державної реєстрації прав, які забезпечуватимуть ведення реєстраційних справ у паперовій формі, яким державні реєстратори (зокрема, нотаріуси) будуть передавати реєстраційні справи у паперовій формі або документи, що були видані, оформлені або отримані ними під час проведення такої реєстрації, буде повідомлено Міністерством юстиції України додатково.
Одночасно звертаємо увагу на те, що на сьогодні з метою належного виконання нотаріусами повноважень державних реєстраторів прав на нерухоме майно, визначених підпунктом 1 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 26 листопада 2015 року № 834-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», слід керуватися положеннями Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868.
Зокрема, абзацом другим пункту 27 зазначеного Порядку встановлено, що у разі прийняття нотаріусом рішення про державну реєстрацію прав заяву, копії поданих заявником для проведення державної реєстрації речових прав документів, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, документ про сплату адміністративного збору, а також інші документи, що видані, оформлені або отримані ним під час проведення державної реєстрації прав, нотаріус у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з моменту прийняття такого рішення, передає органові державної реєстрації прав за місцем розташування нерухомого майна в порядку, встановленому Мін'юстом, для формування реєстраційної справи відповідно до законодавства.
Лист Департамента з питань нотаріату від 25.12.2015 за №413/13/32-15 Щодо ведення реєстраційної справи
21.12.2015

До уваги нотаріусів!
13 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 26 листопада 2015 року № 835-VIII«Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», згідно з яким нотаріуси визначені суб’єктами державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Інформація щодо порядку підключення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців розміщена на офіційному веб-сайті технічного адміністратора зазначеного реєстру – державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» за посиланням: http://www.irc.gov.ua/ua/edr_users_notary.
Нормативна база
-
Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
-
Наказ Міністерства юстиції України від 15.12.2015 № 2586/5 «Про впорядкування відносин з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.12.2015 за № 1568/28013.
Порядок підключення
Для підключення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) необхідно:
-
Приєднатись до Договору оферти, шляхом направлення підписаної електронно-цифровим підписом заявки на електронну адресу ДП «ІРЦ» edoc@irc.gov.ua.
-
Ознайомитись з інструкціями зі встановлення програмного забезпечення ЄДР.
-
Завантажити програмне забезпечення ЄДР та встановити його відповідно до інструкції.
-
Ознайомитись з інструкціями по роботі з програмним забезпеченням ЄДР:
-
Інструкція користувача.
-
Інструкція для друку виписок, довідок, витягів.
-
-
Після обробки заявки на приєднання до договору ДП «ІРЦ» надішле на електронну пошту користувача, зазначену у заявці, тимчасовий пароль для входу в систему.
-
Виконати перший вхід в систему відповідно до інструкцій.
21.12.2015

17 грудня у місті Києві відбувся Форум нотаріусів на тему: "Децентралізація у сфері державної реєстраціі: нотаріус - державний реєстратор", участь у якому взяли нотаріуси Волинської області.
Міністерством юстиції України дано високу оцінку роботі нотаріату.
Форум проводився під егідою Міністерства юстиції України у зв'язку з передачею нотаріусам великого об'єму повноважень з державної реєстрації прав на нерухоме майно, їх обтяжень, бізнесу.
Програма форуму:
Відкриття та вітальне слово: Петренка Павла Дмитровича - Міністра юстиції України, Іванченко Оксани Павлівни - Заступника міністра - керівника апарату, Алексєєва Ігоря Сергійовича - Народного депутата України, Сторожука Дмитра Анатолійовича - Народного депутата України, Мартинюк Олени Антонівни - Директора Департаменту з питань нотаріату.
На тему "Нормативно-правове забезпечення повноважень нотаріуса у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та бізнесу" доповідали: Ференс Олена Миколаївна - Директор Департаменту цивільного, фінансового законодавства з питань земельних відносин та Бенедисюк Сергій Володимирович - Директор Департаменту державної реєстрації.
На тему "Надання доступу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" доповів Зелів'янський Олексій Євгенович - Заступник генерального директора з технічних питань ДП "Інформаційно-ресурсний центр"
На тему "Порядок надання доступу до державного реєстру речових прав на нерухоме майно" доповідали: Кісельова Ельвіра Марківна - Заступник генерального директора з технологічних питань ДП "Національні інформаційні системи", Марченко Володимир Миколайович - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу, член Академії нотаріусів України
Тези виступу
Марченко В.М. (приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу) на Форумі нотаріусів на тему: «Децентралізація у сфері державної реєстрації: нотаріус державний реєстратор» 17 грудня 2015 року у м. Києві
1) Строки державної реєстрації прав (ст. 19) тепер для нотаріуса тісно пов‘язані з Платою за проведення державної реєстрації (ст. 34)
а) Держреєстрація права власності
5 робочих днів — 0,1 мін. з/п
2 робочих дня — 1 мін. з/п
24 години — 2 мін з/п
2 години — 5 мін. з/п
Виключення — єдиний майновий комплекс
14 днів — 1 мін. з/п
7 днів — 5 мін. з/п
24 години — 10 мін. з/п
б) Державна реєстрація обтяжень
24 години — 0,05 мін. з/п
2 години — 0,5 мін з/п
А це відповідно пов’язано з Фінансовим забезпеченням у сфері державної реєстрації прав (ст. 35), де визначено що на відміну від сьогодення коли нотаріуси виконували функції держреєстратора безкоштовно то з 01.01.2016 60% коштів адміністративного збору залишається у приватного нотаріуса який здійснив держреєстрацію.
Перерахування коштів адмінзбору здійснюється в установленому законодавством порядку.
Потрібно терміново вирішити питання вартості так званої одночасності посвідчення нотаріального договору та реєстрації, як варіант тимчасово це можливо зробити через постанову КМУ. Особливу важливість цього питання відчувається при посвідченні пожиттєвих договорів, іпотеки, оренди.
Також потрібно обов’язково вирішити питання пільговиків для приватних нотаріусів. Як можливий практичний варіант визначити через податкове законодавство віднесення таких пільг на прямі витрати нотаріуса.
2) Печатка
ст. 10 Державний реєстратор ч. 4 Державний реєстратор має свою печатку, крім нотаріуса, який має печатку, визначену ЗУ «Про нотаріат».
Відповідно прикінцевими положеннями редакція ст. 46-1 Використання відомостей ДРРП на нерухоме майно викладена в новій редакції. Мова про другу печатку у нотаріуса як держреєстратора йшла саме в цій статті, зараз це прибрали, і це логічно.
За аналогією, відповідно потрібно очікувати затверджений МЮ процедуру знищення печатки реєстратора у нотаріуса.
Одна печатка з 01.01.2016 — ст. 10 набуває чинність 01.01.2016
Стаття 46-1 ще цікава практичною новелою, щодо легализації користування ДРРП на нерухоме майно помічником нотаріуса, але тут не плутати користування помічником та використання його нотаріусом у якості Реєстратора.
3) Державний реєстратор (ст. 10)
Тепер ми не функції виконуємо, а є повноцінним державним реєстратором.
а) Органи державної влади, підприємства, установи та організації зобов’язані безоплатно протягом 3-х робочих днів з моменту отримання запиту , надати запитувану інформацію в паперовій та (за можливістю) в електронній формі БТІ.
б) безкоштовно використовуємо відомості ДЗК шляхом безпосереднього доступу до нього у порядку , встановленому КМУ.
Сюди плюсуємо частину І ст. 33: «Держреєстратор під час проведення ДРРП на земельні ділянки має безпосередній доступ та користується відомостями ДЗК у порядку, встановленому КМУ. »
Очікуємо Постанову КМ з цього приводу.
4) Реєстраційна справа (ст. 10)
Формуємо, але ведення реєстраційної справи у паперовій формі здійснюється виключно держреєстратором які перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад, міст обласного та/або республіканського АРК значення, Київською , Севастопольською міськими.
ч.4 ст. 17 Реєстраційна справа — реєстратори (нотаріус) забезпечує передачу реєстраційної справи у паперовій формі або документів, що були видані , оформлені або отримані під час проведення такої реєстрації, до відповідного суб’єкта ДРП, який забезпечує ведення РС у паперовій формі.
Але максимум до 30.04.2016 (останній термін виконання своїх функцій органами ДРП утворені МЮ України) ми до забезпечення виконавчими органами міських рад умов, необхідних для реалізації повноважень у сфері ДРРП на нерухоме майно та їх обтіжень.
5) ст. 12 Державний реєстр прав
а) Пріоритет мають дані реєстраційної справи у паперовій формі
б) Відомості ДРП вважаються достовірними доки їх не скасовано у порядку, передбаченому цим Законом
в) ДРП є державною власністю і головне , що майнові права інтелектуальної власності на комп’ютерну програму, що забезпечує ДРП, та кошпіляця даних ДРП належить державі.
Це є сподівання на безперебійну роботу
Вилучення будь-яких документів або частки ДРП не допускається, крім випадків, передбачених законом.
6) У світлі переходу нотаріуса до реєстрації так званої «первички» надважливим є зміст редакції ст. 22 Вимоги до документів , що подаються для ДРП, особливо її частина 2:
«Відповідальність за достовірність даних, що містяться в документах, поданих для ДРП, несе заявник, якщо інше не встановлено судом » плюс ст. 27 Закону України «Про нотаріат» «Відповідальність приватного нотаріуса».
7) Ремарка
З 01.01.16 докорінно змінюється система
Витягів не буде
Печаток не буде, підписів також, працюємо без бланків, на білому папері
Роздрукувати тільки за окремим бажанням заявника, може і сам вдома роздрукувати, карток не буде
Доступний формат роздрукування залежить від розміру оплати збору.
Загальні пропозиції:
І. Нову редакцію нашого Порядка вчинення нотаріальних дій на виконання ч. 3 абз.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону:
«забезпечити перегляд і скасування міністерствами їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;»
Ми можемо підготувати проект, передати Олені Антонівні для обговорення на Робочій групі при Міністрі юстиції України (по плану в двадцятих числах) і таким чином встигнути підписати, зареєструвати, оприлюднити до Нового року.
І незалежно від цього ми розуміємо , що ми керуємося цим Законом, відповідними постановами КМУ на його виконання.
ІІ. Підготувати проект Алгоритм дій нотаріуса, наприклад, по ДРРП (ми вже це робили в грудні 2012 року), погодити його з усіма дотичними фахівцями з питань реєстрації і видати за погодженням нашим департаментом або Робоча група при Міністерстві юстиції України (після набрання чинності усіх потрібних постанов КМУ та наказів МЮ).
За підсумками підготовки Алгоритмів виставити їх безкоштовно в електронному вигляді на сайті Міністерства юстиції України.
На базі підготовлених Алгоритмів провести знов такі безкоштовні семінари, за участю усіх дотичних фахівців наприклад у містах Харків-Київ-Львів-Одеса.
Таким чином ми отримаємо єдину практику і не буде так званих «регіональних» особливостей.
Якщо за 10 хвилин, то десь так. Дякую за увагу!
10.12.2015

10.12.2016

Ще.не набрав чинності...
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.11.2015 № 2452/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 листопада 2015 р.
за № 1486/27931
30.11.2015

Лист, адресований територіальним управлінням юстиції в областях та м. Києві
Начальникам головних територіальних
управліньюстиції в областях та м. Києві
Відповідно до статті 21 Закону державне регулювання нотаріальної діяльності полягає у порядку зупинення і припинення приватної нотаріальної діяльності, анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю; здійсненні контролю за організацією нотаріату, проведенням перевірок організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства.
Контроль за організацією нотаріату, перевірка організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства здійснюються Міністерством юстиції України, головними територіальними управліннями юстиції в областях, місті Києві.
Основними завданнями перевірки є, зокрема, перевірка організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, у тому числі дотримання вимог до робочого місця приватного нотаріуса, умов зберігання архіву, печаток, штампів, спеціальних бланків нотаріальних документів тощо.
При перевірці організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса перевіряються правові підстави для здійснення приватним нотаріусом нотаріальної діяльності, наявність акта про сертифікацію робочого місця, відповідність робочого місця вимогам, установленим чинним законодавством, умови зберігання архіву нотаріуса (пункти 3, 29 Порядку проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.02.2014 № 357/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.02.2014 за № 298/25075).
26.11.2015

Порядок надання банками за заявами нотаріусів довідок стосовно рахунків (вкладів) померлих громадян
Детальніше...
26.11.2015

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»
Відповідний законопроект зареєстровано за №2983.
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" у новій редакції
Документом передбачено зміни до законодавчих актів, які регулюють питання проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, спрямовані на спрощення відповідної процедури, та врегулювання процедурних питань, пов'язаних з передачею відповідних повноважень органам місцевого самоврядування.
Документ ухвалено з деякими поправками, внесеними під час обговорення.
26.11.2015

Для реализации изменений и передачи полномочий предусмотрен переходной период
Правовые известия
Верховная Рада 26 ноября приняла Закон «О внесении изменений в Закон Украины «О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей» и некоторые другие законодательные акты Украины по децентрализации полномочий по государственной регистрации юридических лиц, физических лиц - предпринимателей и общественных формирований» (законопроект № 2983).
Законом регулируются отношения, возникающие в сфере госрегистрации юрлиц, общественных формирований без статуса юрлица, ФЛП, уставов территориальных общин и символики.
Полномочия по предоставлению админуслуг в сфере госрегистрации юридических лиц и ФЛП будут переданы органам местного самоуправления, местным госадминистрациям, нотариусам, банкам.
Также в Законе речь идет о внедрении принципа экстерриториальности, возможности подачи электронных документов для проведения всех регистрационных действий, создании единого реестра и т.д.
Для реализации изменений и передачи полномочий предусмотрен переходной период - до 30 апреля 2016 года.
Также принят Закон «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и их обременений» (законопроект № 2982).
Согласно Закону органам местного самоуправления передаются полномочия по госрегистрации прав на недвижимое имущество и их обременений.
Предусмотрено упрощение соответствующей процедуры, регулируются процедурные вопросы, связанные с передачей соответствующих полномочий.
Кроме того, ВР приняла Закон о внесении изменений в Бюджетный кодекс относительно финансовой обеспеченности предоставления админуслуг органами местного самоуправления (законопроект № 2981) - относительно перераспределения между государственным и местными бюджетами админсбора за государственную регистрацию.
12.11.2015

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.10.2015
м. Київ
N 859
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 жовтня 2015 р. за N 1298/27743
Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи
Детальніше...
12.11.2015

Правова позиція,
висловлена при розгляді справи № 6-1486цс15
Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом вищезазначеної статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є ті, які пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Отже, правила частини третьої статті 1272 ЦК України можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.
Якщо ж у спадкоємця перешкод для подання заяви не було, а він не скористався правом на прийняття спадщини через відсутність інформації про смерть спадкодавця, то правові підстави для визначення додаткового строку для прийняття спадщини відсутні.
12.11.2015

НАКАЗ. Мін`юст затвердив форми реєстраційних карток
11.11.2015
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.11.2015 м. Київ № 2140/5
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
04.11.2015 за № 1357/27802
Про затвердження форм реєстраційних карток
11.11.2015

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у ФО - покупця при розірванні договору купівлі-продажу нерухомого майна між фізичними особами-резидентами?
11.11.2015

10 листопада, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель»
Законом вносяться зміни до пунктів 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, якими до 1 січня 2017 року продовжується дія мораторію на купівлю-продаж та відчуження іншими способами земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств, дія яких закінчується 1 січня 2016 року.
Відповідний законопроект зареєстровано за № 3404.
11.11.2015

17 листопада 2015 року у місті Києві буде проведено тематичний короткостроковий семінар на тему: “Здійснення поділу та виділу нерухомого майна. Повноваження нотаріусів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Нотаріус,як суб”єкт первинного фінансового моніторингу.”
Детальніше...
27 листопада 2015 року у місті Чернівці буде проведено тематичний короткостроковий семінар на тему: “Сімейні правовідносини. Право спільної сумісної власності подружжя. Актуальні питання земельного законодавства. Судова практика з питань застосування спадкового права та визнання права власності на успадковане майно. Оскарження постанов про відмову у вчиненні нотаріальних дій.”
Детальніше...
04 грудня 2015 року у місті Києві відбудеться семінар.
Науково-практичний журнал «Мала енциклопедія нотаріуса»
Інститут нотаріальних досліджень та підвищення кваліфікації
пропонують курс семінарів за програмою
«Постійне підвищення професійного рівня нотаріуса»
04 грудня 2015 року м. Київ
28.10.2015

Наказ "Про створення Методичної ради з питань нотаріату при Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області та затвердження її складу" від 29 вересня 2015 року №247/7
відкрити
23.10.2015

До відома громадян!
Державна фіскальна служба України в підкатегорії 301.06 «ЗІР» роз’яснила алгоритм виправлення помилок у таблиці 4 додатка 4 Звіту з ЄСВ після граничного терміну подачі звіту.
Відповідно до п. 7 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), таблицю 4 додатка 4 до Порядку № 435 формують та подають до фіскальних органів страхувальники, які нараховують та сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу.
Якщо платником самостійно виявлено заниження чи завищення сум нарахованого ЄСВ на суми грошового забезпечення, нарахованих платником у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських й інших документів, які підтверджують нарахування виплат, на які платником самостійно донараховано та/або доутримано суму єдиного внеску, страхувальник у р. І таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435.
рядок 6 «Сума, на яку збільшено єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної у попередніх звітних періодах (р. 6.1 + р. 6.2)» — відображається сума рядків 6.1 та 6.2;
рядок 6.1 «34,7%» — заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено заниження відображених нарахованих ЄВ внеску в рядку 3 «Нараховано єдиного внеску, 34,7%» таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 за попередні звітні періоди;
рядок 6.2 «2,6%» — заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено заниження відображених сум ЄВ у рядку 5 «Утримано єдиного внеску із застрахованих осіб, 2,6%» таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 за попередні звітні періоди;
рядок 7 «Сума, на яку зменшено єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної у попередніх звітних періодах (р. 7.1 + р. 7.2)» — відображається сума рядків 7.1 та 7.2;
рядок 7.1 «34,7%» — заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено завищення відображених нарахованих сум єдиного внеску в рядку 3 «Нараховано єдиного внеску, 34,7%» таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 за попередні звітні періоди. Відображається сума зайво нарахованого ЄВ у розмірі 34.7%;
рядок 7.2 «2,6%» — заповнюється страхувальником, якщо ним самостійно виявлено завищення відображених сум ЄВ за попередні звітні періоди в рядку 5 «Утримано єдиного внеску із застрахованих осіб, 2,6%» таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435. Відображається сума зайво утриманого єдиного внеску в розмірі 2,6%.
У рядку «Зміст помилки» вказується період, у якому виявлено помилку, а також сума та вид виплати, на яку не нараховано та/або зайво нараховано ЄСВ. За наявності декількох помилок описується кожна з них.
У разі якщо платником самостійно виявлено заниження чи завищення сум нарахованого ЄСВ на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, що підтверджують нарахування таких виплат, то р. ІІ таблиці 4 додатка 4 до Порядку № 435 заповнюється аналогічно р. І із застосуванням ставок у розмірі 33,2% та 2%.
20.10.2015

Реєстраційний номер облікової картки платника податків підтверджується карткою платника податків, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, а також даними про реєстраційний номер, які внесені до паспорта громадянина України.
19.10.2015

З метою формування єдиної нотаріальної практики Консультативно-методичною радою з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Харківській області сформовано підбірку Постанов Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України.
Судова практика
Про судову практику у справах про спадкування
Постанова вiд 15.01.2014 № 6-145цс13 (колгоспний двiр)
Постанова Судової палата у цивільних справах Верховного Суду України вiд 18.12.2013 №6-137цс13
Постанова вiд 09.04.2014 №_6-12цс14 (щодо зобовязання банку виплачувати проценти по вкладу).doc
Постанова Судової палата у цивільних справах Верховного Суду України вiд 22.01.2014 № 6-157цс13.doc
Постанова Судової палата у цивільних справах Верховного Суду України вiд 26.09.2012 № 6-85цс12.doc
Постанова Судової палата у цивільних справах Верховного Суду України вiд 18.12.2013 № 6-138цс-13.doc
Постанова Судової палати у цивільних справах Верховного суду України від 6 лютого 2013 року.doc
Засвідчення справжності підпису на документах, що можуть бути викорастані в судових процесах
Методичні рекомендації - посвідчення заповітів.doc
Постанова вiд 22.01.2014 № 6-157цс13 (про стягнення вiдсоткiв за депозитним рахунком).doc
Щодо запрошення в Україну іноземних громадян та осіб без громадянства
Методичні рекомендації - посвідчення заповітів.doc
Щодо вчинення виконавчих написів.doc
Щодо посвідчення фактів, які мають юридичне значення.doc
02.10.2015

1. Нотаріуси відіграватимуть одну з ключових ролей у процесі децентралізації послуг у сфері реєстрації, - Павло Петренко
2.Лист Міністерства юстиції України від від 20.08.2015 р. N 19.2/77 " Щодо деяких питань, пов'язаних з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно", 07/09/2015
Детальніше...
3.Нотаріус як державний реєстратор речових прав на нерухоме майно
3.1.Методні рекомендації_нотаріус як фронт-офіс.doc
Детальніше...
4.Кабінет Міністрів України, Постановою №669 від 02.09.2015р. встановив нові скорочені терміни надання послуги державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Детальніше...
07.09.2015

Надання додаткових повноважень нотаріусам у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації бізнесу
Семінар буде проводитись в актовій залі готелю "Гетьман" за адресою: м.Львів, вул. В.Великого, 50.
3. Правові проблеми набуття права власності на земельні ділянки.
Вартість навчання - 420 грн. 00 коп., у тому числі 70 грн. ПДВ.
Реквізити для оплати: р/р 31259201116479 ГУ ДКCУ у м. Києві
МФО: - 820019; ЄДРПОУ: - 26195879.
Одержувач: ЦППКПЮ (Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції).
Призначення платежу: участь у семінарі 25.09.15 П.І.Б.
Більш детальна інформація за тел. 486-17-39
07.09.2015

Увага! 25 вересня 2015 року у м. Києві відбудеться семінар!
Науково-практичний журнал «Мала енциклопедія нотаріуса»
Інститут нотаріальних досліджень та підвищення кваліфікації
пропонують курс семінарів за програмою
«Постійне підвищення професійного рівня нотаріуса»
(Програма розрахована на приватних та державних нотаріусів,
також у цій програмі, за особистою рекомендацією нотаріуса,
можлива участь помічників нотаріусів)
І. Спадкове право. Практика застосування нотаріусами України
ІІ. Податки, ЄСВ — захист прав нотаріуса
ІІІ. Іпотека — аналіз, коментарі, практика застосування.
IV. Нотаріальний процес — практичні питання
07.09.2015

Шановні колеги!
У зв’язку з прийняттям КМУ Постанови від 04.06.2015 року № 367 «Про затвердження «Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї»
В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти:
іноземців та осіб без громадянства - за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС;
громадян України - за умови пред'явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України "Про громадянство України" або статтею 2 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", а громадян України, що не досягли 16-річного віку, - з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57 (ЗП України, 1995 р., N 4, ст. 92).
Прошу врахувати в роботі та інформувати громадян про зміни, що сталися в законодавстві.
Додаток: Лист помічника начальника Азово-Чорноморського регіонального
управління з питань взаємодії із засобами масової інформації
Андрій Базан
З повагою,
Голова відділення НПУ
у Волинській області Курта Н.В.
07.09.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 серпня 2015 р. № 624
Київ
Відповідно до пункту 45 частини першої та частини другої статті 7 Закону України “Про страхування” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок і правила проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса, що додаються.
Прем'єр-міністр України
А.ЯЦЕНЮК
Інд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 2015 р. № 624
ПОРЯДОК І ПРАВИЛА
проведення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса
07.09.2015

-
Лист звернення Президента Міжнародного союзу нотаріату Даніеля-Седара Сенгора
Лист звернення Президента Міжнародного союзу нотаріату Даніеля-Седара Сенгора...
-
Лист Президента Міжнародного союзу нотаріату Даніеля-Седара Сенгора
Лист звернення Президента Міжнародного союзу нотаріату Даніеля-Седара Сенгора...
-
Протокол №24 засідання Ради Нотаріальної палати України від 26.08.2015 р.
-
Вітання президента Нотаріальної палати України з професійним святом – Днем нотаріату!
2 вересня - День нотаріату України...
-
I'm a Title

Add Description here
I'm a Title

Add Description here
I'm a Title

Add Description here
02.09.2015

Шановні колеги!
Прийміть привітання з нагоди Нашого Професійного свята!
Нехай стежки долі Вас ведуть до успіху та процвітання, до нових відкриттів та реалізації планів.
Любові Вам, тепла й злагоди в родинній оселі, почуттів високих, потужної віри у чародійну силу мрії. Нехай відкриття будуть корисними, зустрічі дивовижними, друзі щедрими на щирість, а життя - нескінченним, зоряним, глибоким і змістовним
З повагою,
Голова відділення
Нотаріальної палати України
у Волинській області Н.В.Курта
18.08.2015

Держгеокадастр підключив першого нотаріуса до Державного земельного кадастру
17 серпня 2015 року вступив в силу затверджений постановою Кабінету Міністрів Порядок забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру. В цей же день до бази даних був підключений перший приватний нотаріус – Людмила Мельник, яка зможе разом з кадастровими реєстраторами надавати громадянам витяги про земельні ділянки, необхідні для здійснення земельних угод.
Детальніше...
18.08.2015

Нотаріуси мають стати одним з ключових суб′єктів, які візьмуть на себе реєстраційні функції та значно покращать якість послуг. Про це 13.08.2015 в ході круглого столу «Надання нотаріусам доступу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
23.07.2015

Наказ ДФС України від 17.07.15 №507 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо подання до контролюючого органу фізичними особами, які здійснюють приватну нотаріальну діяльність, інформації про посвідчені договори продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами), про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчені договори дарування"
Детальнаше...
14.07.2015

25 липня 2015 року у м. Луцьку буде проведено тематичний
короткостроковий семінар на тему:
” Придбання майна з прилюдних торгів (аукціоні).
Відступлення права вимоги.
Договір довічного утримання.
Спадковий договір.
Спільні риси та відмінність правового регулювання.
Нотаріус як суб’єкт первинного фінансового моніторингу.”
Зазначений семінар проводитиметься відповідно до пункту 4 Порядку підвищення
кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор,
державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів,
затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 серпня 2014 року
№ 1422/5 та на виконання Графіку проведення Нотаріальною палатою України
тематичних короткострокових семінарів на 2015 рік, затвердженого рішенням
Ради Нотаріальної палати від 16 грудня 2014 року.
* План проведення семінару:*
*09.00 - 10.00** Реєстрація учасників семінару. *
*10.00 – 10.30** Привітання учасників семінару.*
*10.30 – 12.00 * * Придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів). *
* Долгова Зоя Михайлівна – *виконавчий директор НПУ.
*12.00 – 13.00 Відступлення права вимоги.*
* Саутенко Наталія Владиславівна – *приватний
нотаріус Харківського міського нотаріального округу
*13.00 – 14.00 Перерва на обід.*
*14.00 – 15.00 ** Нотаріус як суб’єкт первинного фінансового
моніторингу.*
* Саутенко Наталія Владиславівна – *приватний
нотаріус Харківського міського нотаріального округу
*15.00 – 17.0**0 *
* Договір довічного утримання. Спадковий договір. Спільні риси та
відмінність правового регулювання.*
* Чуєва Олена Дмитрівна – *приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу
*17.00Підведення підсумків.*
* Вартість участі у семінарі одного учасника - 600 грн. без ПДВ,
які слід перерахувати за реквізитами:*
*Отримувач: ТОВ "Науково-експертний інститут Нотаріальної палати України"*
* п/р: 26003300004314 в ПАТ «Діамантбанк» МФО 320854
код ЄДРПОУ: 39729716*
*Призначення платежу:*
* «за участь у семінарі 27.06.2015», без ПДВ, ознака: приватний
нотаріус=1; державний нотаріус=2; помічник=3; консультант=4;
номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною
діяльністю________; ПІБ учасника семінару, індивідуальний податковий
номер ________, контактний номер телефону_____, е-mail_____»*
* Приклад заповнення:*
*для приватного нотаріуса з номером свідоцтва №2222*
* за участь у семінарі 27.06.2015; 1;2222; ПН Петренко Іван
Іванович; ІІН: 1234567890; тел. 050-111-22-33; email: *notar1@gmail.com
*Для автоматичної обробки Ваших платежів та для мінімізації помилок при
отриманні сертифікатів проходження семінару, просимо особливу увагу
звернути на частину ознака: приватний нотаріус=1; державний нотаріус=2;
помічник=3; консультант=4; номер свідоцтва про право на зайняття
нотаріальною діяльністю________;*
*До вартості семінару включено вартість обіду для кожного учасника.*
*Місце проведення семінару: м.Луцьк, Київський майдан 9. *
*Детальна інформація та реєстрація за тел.: 044 230 72 82, 044 230 72 75,
066 330 83 09, 098 604 12 93.*
*Учасники семінару отримають сертифікат про підвищення кваліфікації *
*У разі відмови учасника від участі у семінарі він повинен повідомити
організаторів не пізніше десяти діб до початку заходу. В іншому випадку
вартість участі у семінарі НЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ*
01.07.2015

Шановні колеги!
Комісія з розвитку фізичної культури, спорту, творчості та мистецтва Нотаріальної
палати України повідомляє про проведення Третьої Спартакіади серед
представників регіонів НПУ, що відбудеться 04-05 вересня 2015 року.
На Спартакіаді проводитимуться змагання з таких видів спорту: теніс, теніс
настільний, бадмінтон, плавання, стрибок з місця, шахи, шашки.
Місце проведення - м. Мелітополь, Запорізька область.
У змаганнях мають право брати участь (приватні нотаріуси, державні нотаріуси,
державні нотаріуси державних нотаріальних архівів) та працівників у сфері нотаріату
України (помічники, консультанти, секретарі, діловоди нотаріусів, працівники державних
нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, відділів нотаріату Головних
управлінь юстиції в областях, м. Києві та м. Севастополі, Департаменту нотаріату
Міністерства юстиції України, Нотаріальної палати України).
Прибуття учасників змагань до місця проведення - 03-04 вересня 2015 року.
Відкриття змагань - 04 вересня 2015 року о 10.00 год.
Вартість проживання, харчування та оренда спортивних закладів для кожного
учасника буде об’явлено додатково.
Список команд та учасників від кожної області подається Голові Комісії з
розвитку фізичної культури, спорту, творчості та мистецтва Нотаріальної палати України
Поліщуку Анатолію Олександровичу на E-mail: 183-notarius@ukr.net-no 20 липня 2015
року.
Додаткову інформацію щодо проведення змагань можливо одержати у членів
комісії з розвитку фізичної культури, спорту, творчості та мистецтва Нотаріальної палати
України:
Бєднов Олександр- 0503226757 (м. Мелітополь)
Поліщук Анатолій - 0983692400 (м. Біла Церква)
Кот Борис - 0973863888 (м. Дніпропетровськ)
А. О. Поліщук
01.07.2015

ВСУ указал на причины недействительности договора дарения
Волеизъявление дарителя, совершенное в тяжелых обстоятельствах и на невыгодных условиях, не может считаться свободным
01.07.2015

Держгеокадастр запустив онлайн-послугу замовлення витягу про земельну ділянку
30 червня Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державне агентство з питань електронного урядування України запустили електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру». Завдяки запровадженому принципу екстериторіальності громадяни отримають принципово новий рівень сервісу.
Дотепер замовлення витягу відбувалося лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора. Можливість замовлення послуги онлайн скорочує процедуру оформлення до декількох хвилин, а рознесення функції реєстрації заяви та її обробки зводить до мінімуму можливість зловживань.
Замовлення витягу здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру. Простий та лаконічний інтерфейс робить послугу доступною навіть для невпевнених користувачів ПК. У систему інтегрована функція он-лайн оплати послуги через сервіс моментальних платежів Liqpay Приватбанку. Банківська комісія при цьому не стягується. Підтвердження про сформовану заявку та повідомлення про готовність документу користувач отримує на свою електрону адресу.
Отримати готовий витяг можна в будь-якому з 660 центрів надання адміністративних послуг по всій Україні. Єдиний документ, який при цьому знадобиться, – посвідчення особи.
У тестовому режимі послуга доступна для земельних ділянок, розташованих в Києві та Київській області. Протягом тижня сервіс буде розширений на всі регіони України.
«Екстериторіальність, що базується на високому рівні розвитку інформаційних технологій, – невід’ємна складова сучасного суспільства, і цей принцип має бути обов’язковим і в сфері надання адмінпослуг, – говорить Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк. – Запровадивши електронний прийом заяв, ми розширюємо вікно можливостей для громадян та водночас зменшуємо навантаження на ЦНАПи, оскільки частина замовників зможе обійтися без візиту до центрів».
«Сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження е-урядування в Україні, – зазначив Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України. – Надання доступних, прозорих та некорупційних адміністративних послуг, що досягається шляхом переведення їх в електронну форму, – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес».
Пілотний проект як складова кампанії з запровадження електронного урядування в Україні реалізовано за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ Україна), що утримується Урядом Німеччини.
Отримання витягу про земельну ділянку – найпопулярніша послуга в сфері земельних відносин. Щорічно в Україні за заявами громадян видається близько мільйона витягів. З початку 2015 року уже видано 408,7 тис. витягів.
Вартість послуги з надання витягу з Державного земельного кадастру – 53 гривні. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.
Переглянути відеопрезентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут.
25.06.2015

ВС зробив висновок щодо спадкування суми пенсії
Кошти після зарахування на рахунок отримувача стали його власністю, втратили свій цільовий статус (пенсії, соціальних виплат), та набули статус вкладу. При цьому перерахування (видача) вкладу можливе лише в порядок та спосіб, визначений законодавством, шляхом отримання спадщини спадкоємцями померлого вкладника.
12.06.2015

Яким чином оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу фізичною особою - нерезидентом нерухомого майна, отриманого у спадщину?
Детальніше...
12.06.2015

Постанова КМУ
УВАГА! ПОСТАНОВА НАБРАЛА ЧИННОСТІ 12.06.2015р!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 травня 2015 р. № 347
Київ
Про внесення зміни до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р. № 1172 "Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів” (Офіційний вісник України, 1999 р., № 26, ст. 1241, № 45, ст. 2243; 2000 р., № 17, ст. 710; 2014 р., № 97, ст. 2787), зміну, що додається.
Прем’єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК
Інд. 72
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 травня 2015 р. № 347
ЗМІНА,
що вноситься до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів
Доповнити перелік розділом такого змісту:
"Стягнення заборгованості з виплати дивідендів
13. Документи, що підтверджують заборгованість з виплати дивідендів.
Для одержання виконавчого напису подаються:
а) витяг з протоколу загальних зборів акціонерного товариства, на яких прийнято рішення про виплату дивідендів, або витяг із статуту акціонерного товариства, в якому передбачена виплата дивідендів за привілейованими акціями;
б) витяг з переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, що містить інформацію щодо включення стягувача в зазначений перелік;
в) виписка з рахунка в цінних паперах депонента, що підтверджує його права на акції та права за акціями на відповідний час;
г) повідомлення, що надсилається особам, які мають право на отримання дивідендів, із зазначенням інформації про дату, розмір, порядок та строк їх виплати;
ґ) документ, що підтверджує факт неперерахування дивідендів Центральному депозитарію цінних паперів на рахунок, відкритий у розрахунковому центрі з обслуговування договорів на фінансових ринках*;
д) документ, що підтверджує факт неперерахування дивідендів через депозитарну систему України, або виписка з іншого рахунка про ненадходження коштів в установлений строк*;
е) засвідчена стягувачем копія письмової вимоги про усунення порушення, що спричинило невиплату дивідендів, яка була надіслана боржнику;
є) оригінали розрахункового документа про надання послуг поштового зв’язку та опису вкладення, що підтверджують надіслання боржнику письмової вимоги про усунення порушення, що спричинило невиплату дивідендів.
_________
* Примітка. До набрання чинності Законом України від 7 квітня 2015 р. № 289-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів” подається документ, передбачений підпунктом "ґ” пункту 13 переліку, а після набрання чинності зазначеним Законом — документ або виписка, зазначені у підпункті "д” пункту 13 переліку.”.
04.06.2015

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.05.2015 № 673/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 2015 р.
за № 528/26973
Про затвердження Порядку проведення перевірок Міністерством юстиції України та його територіальними органами суб’єктів первинного фінансового моніторингу
25.05.2015

Президент підписав Закон про продовження строків подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників
Президент підписав Закон № 475-VIII від 21 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи».
Закон передбачає продовження на чотири місяці строків подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року, що забезпечить можливість виконання вимог Закону всіма зареєстрованими юридичними особами.
Закон також передбачає звільнення від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) релігійних організацій, державних та комунальних підприємств, юридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).
22.05.2015

У Кабміні вважають, що нотаріуси готові до того, щоб вони здійснювали реєстрацію всіх видів нерухомості
Крім того, Петренко сподівається, що незабаром Рада проголосує законопроекти, пов'язані з децентралізацією
У Кабінеті міністрів вважають, що нотаріуси готові до того, щоб вони здійснювали реєстрацію всіх видів нерухомості. Про це в ході засідання парламенту, яке транслює телеканал "112 Україна", під час "години запитань до уряду" заявив міністр юстиції Павло Петренко.
"Я вважаю, що нотаріуси готові до того, щоб вони здійснювали реєстрацію всіх видів нерухомості. Це інституційно здатне співтовариство, вони підключені до реєстрів, вони навчені, вони професійні. Сім тисяч нотаріусів реально створять можливість для кожного українця вибору", - підсумував міністр.
Крім того, Петренко сподівається, що незабаром парламент проголосує законопроекти, пов'язані з децентралізацією щодо надання адміністративних сервісів і послуг.
Детальніше...
20.05.2015

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справедливого оподаткування доходів фізичних осіб в інтервалі від 10 до 17 розмірів мінімальної заробітної плати"
Детальніше...
20.05.2015

Згідно з діючим процесуальним законодавством України забезпечення доказів здійснюється судами. Однак, діяльність судів зазвичай позбавлена тієї оперативності, яка необхідна для забезпечення доказів. Крім того, через корупцію в судах заяви про забезпечення доказів досить часто розглядаються неналежним чином, з порушеннями процесуальних строків, за що суд (судді) не несуть жодної відповідальності перед заявником. Внаслідок цього нерідко громадянин не має можливості захистити свої права у суді.
Зважаючи на це, доцільно наділити повноваженнями по забезпеченню доказів не лише суди, але й нотаріусів. Нотаріальний порядок забезпечення доказів має низку суттєвих переваг у порівнянні з судовим, зокрема, це оперативність вчинення нотаріальної дії з забезпечення доказів, істотно менший ризик відмови у забезпеченні доказів. Окрім того, забезпечення доказів нотаріусом є передумовою для формування переконання суду вчинити ті чи інші процесуальні дії. Тому ми з колегою і зареєстрували законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень нотаріусам забезпечувати докази» (реєстр.номер 2716).
15.05.2015

Прекращение поручительства является наиболее спорным в судебной практике, - ВСУ
Обнародован анализ судебной практики относительно поручительства
Детальніше...
15.05.2015

14.05.2015

ВІДКРИТА ПЕРША В УКРАЇНІ БІЗНЕС – ПОШУКОВА СИСТЕМА
В Україні з'явився перший ресурс, який дозволяє зібрати досьє на компанію або фізичну особу - підприємця з декількох офіційних джерел.
Зараз на сайті ресурсу представлена інформація з 10 державних реєстрів, проте, найближчим часом планується поповнення джерел інформацією зі ЗМІ, аналітикою, аналізом балансів і ще кількома державними реєстрами.
Для отримання інформації необхідно ввести в пошуковий рядок код ЄДРПОУ або найменування підприємства, а для фізичних осіб - підприємців - ідентифікаційний код. Перевіряти можна як одного, так і список контрагентів.
Після перегляду досьє може бути додано в автоматичний моніторинг - в цьому випадку ви зможете отримувати на e-mail інформацію про всі зміни, які будуть внесені до державних реєстрів щодо цього підприємства чи підприємця.
Ціна послуги варіюється від 0,01 грн. до 1 грн. за досьє залежно від методу перегляду і кількості одержуваної інформації.
Після реєстрації клієнт відразу отримує на рахунок 100 грн., щоб мати можливість випробувати послугу. Крім цього, якщо клієнт повідомить про суттєву помилку на сайті в онлайн-консультант, йому буде додатково нараховано 100 грн.
Отже, пропонуємо вам спробувати нову послугу на сайті ресурсу:
https://youcontrol.com.ua/
14.05.2015

Детальніше...
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо формування земельних ділянок та їх державної реєстрації на підставі документації із землеустрою, розробленої до 2013 року)
Детальніше...
Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України [...]
Верховна Рада України; Постанова від 13.05.2014 № 1256-VII
Детальніше...
12.05.2015

Нотаріальною палатою України з метою забезпечення виконання наказу Міністерства юстиції України від 28 серпня 2014 року № 1422/5 «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів» в період з 18 травня по 22 травня 2015 року планується проведення підвищення кваліфікації нотаріусів за професійною програмою: «Молодий нотаріус».
Курс професійної програми «Молодий нотаріус» складає 40 академічних годин, що відповідно становить 5 (п’ять) календарних днів.
Програма включає розділи та теми щодо питань нотаріальної практики, організаційних питань роботи нотаріуса, а також питань загального та нотаріального діловодства.
Лекторами будуть виступати науковці-викладачі, висококваліфіковані нотаріуси з багаторічним стажем нотаріальної діяльності.
12.05.2015

08.05.2015

Реєстрація бізнесу по – новому.
Міністерством юстиції України запроваджено нові стандарти надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)" № 191-VIII, прийнятого Верховною Радою України 12.02.2015 (набрав чинності 05.04.2015).
Так, з квітня місяця 2015 року усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців органи державної влади, а також учасники цивільного обороту можуть отримати в електронній формі, зайшовши на офіційний веб - сайт Міністерства юстиції України і оплативши цю послугу своєю платіжною карткою.
Кожен сформований електронний документ має такий самий офіційний статус, як і його паперові аналоги і йому буде присвоєно унікальний номер, строк дії документа буде визначений Міністерством юстиції України.
Для отримання відомостей з ЄДР в електронній формі не потрібно відвідувати державного реєстратора та банківську установу, а також не треба отримувати електронний цифровий підпис. Електронні документи мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Автентичність кожного електронного документу підтверджується його номером, завдяки можливості повторного завантаження сформованого документу. Номер документу надається заявнику одразу після оплати та міститься на кожному аркуші документу. Для того, щоб документи будувалась без помилок рекомендується спочатку виконати безкоштовний пошук за адресою: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch/) та скопіювати назву підприємства або ПІБ фізичної особи-підприємця з результатів пошуку. Необхідно також звернути увагу, що для юридичної особи найменування складається з організаційно-правової форми та назви, які вносяться в окремі поля.
06.05.2015

Наказ Міністерства юстиції України від 24 квітня 2015 р. № 601/5 Про затвердження Змін до деяких нормативно - правових актів Міністерства юстиції України щодо обігу спеціальних бланків документів реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України (діє з 30 квітня)
Детальніше...
06.05.2015

Закон України від 09.04.2015р №319-VIII Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних (діє з 01 травня 2015). Законом вносяться зміни до ст.29 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" в частині звільнення визначеного переліку осіб від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації прав.
06.05.2015

Міністерство фінансів України наказом від 14.04.2015р. № 435 затвердило новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. (діє з 30 квітня)
Детальніше...
06.05.2015

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ
у справі № 6-7цс15
Законодавством не встановлено недійсності правочину при відчуженні спільного сумісного майна подружжя без письмової згоди одного з подружжя, а тому при розгляді спорів про розподіл цінного спірного майна та визнання недійсними правочинів з відчуження такого без письмової згоди одного з подружжя, за умови наявності іншої згоди, суди мають виходити з права одного з подружжя на відповідну компенсацію вартості відчуженого не в інтересах сім‘ї майна.
У випадку порушення письмової форми надання згоди на вчинення відчуження цінного спільного майна подружжя (правочину) якщо один з подружжя надав таку згоду усно, а другий з подружжя погодився з такою згодою, то такий правочин може бути визнаний дійсним.
Суддя
Верховного Суду України В.М. Сімоненко
28.04.2015

Проект Закону про внесення змін і доповнень до Закону України "Про нотаріат" (щодо удосконалення державного регулювання нотаріальної діяльності)
Детальніше...
28.04.2015

08.04.2015

Найпоширенішими підставами для оскарження судових рішень у справах про визнання права власності в порядку спадкування є ототожнення законниками понять «виникнення права на спадщину» та «виникнення права власності на нерухоме майно, що входить до складу спадщини» й передчасне задоволення позовних вимог
08.04.2015

Павло Петренко:
Сьогодні на засіданні Уряду презентував онлайн сервіси Мін'юсту.
Віднині на оновленому порталі міністерства new.minjust.gov.ua можна буде без черг і хабарів отримати витяг, довідку чи виписку із Єдиного держреєстру та витяг із Реєстру нерухомості.
З будь-якої точки світу, 24 години на добу, 7 днів на тиждень.
Ми порахували: на хабарі із прискорення багатогодинних черг підприємці щороку витрачали до 400 млн. грн. і до 6,5 млн. годин робочого часу.
Тепер, лише маючи інтернет вдома, в кафе чи в офісі, а також платіжну картку, ви можете отримати документ і тут же роздрукувати.
Він матиме таку ж юридичну силу, як і звичний «паперовий». А якщо знадобиться копія – то за унікальним номером можна виводити сформовану виписку безліч разів.
Так само це робитимуть нотаріуси, банкіри, реєстратори, які не будуть вимагати у бізнесу паперових витягів і виписок з ЄДР.
Що ми робитимемо далі?
Уже наступного тижня ми запустимо інформаційну кампанію із роз’яснення підприємцям, що стояти в чергах більше не потрібно.
Більше того, співробітники реєстраційних служб повинні будуть активно інформувати громадян про онлайн-сервіси.
Впевнений, що черг і хабарів в реєстраційних офісах стане менше.
А з огляду на те, що частину функцій із реєстрації ми передамо нотаріусам, у банки та органам місцевого самоврядування, то зовсім скоро від державних реєстраторів як таких можна буде відмовитись взагалі.
Сьогодні ж я запрошую вас активно тестувати нові онлайн сервіси Мін'юсту в реальному часі, інформувати нашу службу підтримки про виявлені проблеми, а також висловлювати побажання щодо удосконалення системи.
Не гайте часу в чергах! Користуйтесь онлайн сервісами Мін'юсту!
http://new.minjust.gov.ua/ua/services
http://justzp.gov.ua/wp-content/uploads/2015/04/fase+unfase.pdf
08.04.2015

-
Нотаріальна палата України вживає заходів щодо захисту прав та інтересів нотаріусів, а також осіб, які звертаються за вчиненням нотаріальної дії
Середа, 08 квітень 2015, 08:35
Обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку забезпечення охорони нотаріальної таємниці»
-
До уваги нотаріусів!
Середа, 08 квітень 2015, 08:31
Пропонується для обговорення Законопроект “Про медіацію”, зареєстрований у Верховній Раді України (реєстр. №2480 від 27.03.2015)
-
Відкрито меморіальну дошку легенді українського нотаріату
Вівторок, 07 квітень 2015, 08:23
3 квітня 2015 року в м. Звенигородка Черкаської області було відкрито меморіальну дошку легенді нотаріату Федоровій Тамарі Олександрівні
-
До уваги нотаріусів!
Вівторок, 07 квітень 2015, 08:01
-
Відповідь Міністерства юстиції України на запит НПУ
Понеділок, 06 квітень 2015, 13:48
на запит до Міністерства юстиції України (вих. №228/3 від 18.02.2015) стосовно надання роз’яснень, з питань, які виникають при оформленні спадкових прав
-
Участь НПУ у круглому столі
Понеділок, 06 квітень 2015, 12:09
Обговорено законопроекти у сфері державної реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно
08.04.2015

Щодо застосування положень Закону України від 05 березня 2015 року № 247-VІІІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення”.
08.04.2015

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців / Інформація
НОВІ ОН – ЛАЙН СЕРВІСИ З НАДАННЯ ВІДОМОСТЕЙ З ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ
Міністерством юстиції України запроваджуються нові стандарти надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації.
Так, з квітня місяця 2015 року усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців органи державної влади, а також учасники цивільного обороту зможуть отримати в електронній формі, зайшовши на сайт Міністерства юстиції України і оплативши цю послугу своєю платіжною карткою.
Кожен сформований електронний документ буде мати такий самий офіційний статус, як і його паперові аналоги і йому буде присвоєно унікальний номер, строк дії документа буде визначений Міністерством юстиції України.
08.04.2015

Шановні колеги !
5 березня 2015 року за № 0944 Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення».
Згідно вищезазначеного Закону, нотаріуси уповноважені здійснювати державну реєстрацію прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення на одному рівні з державними реєстраторами Державної реєстраційної служби.
Закон визначає, що якщо особою укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, право власності на яку не було зареєстровано у Державному реєстрі прав після 2013 року, нотаріусом реєструється право оренди і право власності на такі земельні ділянки. При цьому, із заявою про реєстрацію до нотаріуса може звернутися як власник, так і орендар земельної ділянки або особа, якій кимось із них видано довіреність (представник). Подання орендарем чи його представником правовстановлюючого документа (державного акту про право власності тощо) не вимагається.
Державна реєстрація прав власності та оренди проводиться за місцем розташування земельної ділянки сільськогосподарського призначення в межах території, на якій діє нотаріус.
Коли державна реєстрація відбувається після вчинення нотаріальної дії (посвідчення нотаріусом договору оренди), то у відповідності до п.1 глави 1 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) земельної ділянки або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного правочину.
Щодо документів, які потрібно подавати нотаріусу, то слід враховувати не лише Закони, які стосуються нас як реєстраторів, але й Закон України «Про нотаріат» та «Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України».
Виходить наступне:
Якщо державна реєстрація права власності на земельну ділянку була здійсненна після 2013 року, то власник або набувач похідного речового права подає нотаріусу:
- Заяву встановленої форми.
- Паспорт громадянина України .
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків (податковий номер), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України.
- Квитанції, що підтверджують внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав та про сплату державного мита, крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита.
- Документ, що підтверджують виникнення права власності та його державну реєстрацію - свідоцтво про право власності на земельну ділянку та витяг з Державного реєстру прав.
- Договір оренди, невід’ємними частинами якого, згідно Закону України «Про оренду землі» мають бути: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.
-у разі, коли в документах, що підтверджують виникнення речових прав на земельну ділянку (права власності і оренди), відсутні відомості про її кадастровий номер, заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає витяг з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку (на сьогодні відбувається поступове надання доступу нотаріусам до Державного земельного кадастру і найближчим часом подання такого витягу не вимагатиметься).
-у разі, якщо відсутній витяг з Державного кадастру у заявника, ми маємо право надіслати запит до Державного земельного кадастру.
Якщо право власності виникло у встановленому законом порядку до 2013 року, то окрім, документів, зазначених вище, власник також подає:
-заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав та правовстановлюючі документи на майно.
У випадку, коли державна реєстрація здійснюється за заявою орендаря, то подання ним правовстановлюючого документа не вимагається.
У разі подання заяви особою, уповноваженою власником або орендарем (якій видано довіреність), то вона окрім документів, належних для подання особою, яку вона представляє, подає свій паспорт, та довіреність на представництво інтересів.
Дуже прошу переглянути дану інформацію та маючи інше бачення законодавства направити свої зауваження на сайт відділення. Ці дані необхідні для проведення узагальнення.
З повагою,
Голова відділення
Нотаріальної палати України
у Волинській області Н.В. Курта
08.04.2015

Щодо сплати адміністративного збору - плати за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав.
Щодо сплати адміністративного збору - плати за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав.
05 квітня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)".
Даним Законом статтю 29 «Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», яка передбачала за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень справляння державного мита, викладено в такій редакції:
"Стаття 29. Плата за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав
1. За державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір у такому розмірі:
1) за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно:
для фізичних осіб:
щодо розташованих на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна площею до 100 квадратних метрів - 0,07 мінімальної заробітної плати;
щодо розташованих на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна площею до 200 квадратних метрів - 0,1 мінімальної заробітної плати;
щодо розташованих на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна площею більше 200 квадратних метрів - 0,2 мінімальної заробітної плати;
щодо земельних ділянок - 0,1 мінімальної заробітної плати;
для юридичних осіб:
щодо об'єктів нерухомого майна площею до 500 квадратних метрів - 0,3 мінімальної заробітної плати;
щодо об'єктів нерухомого майна площею понад 500 квадратних метрів - 0,6 мінімальної заробітної плати;
щодо об'єктів нерухомого майна площею понад 5000 квадратних метрів - 1,4 мінімальної заробітної плати;
2) за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, крім права оренди землі, - 25 відсотків розміру адміністративного збору за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно;
3) за державну реєстрацію обтяження права на нерухоме майно - 0,07 мінімальної заробітної плати;
4) за державну реєстрацію права оренди земельної ділянки - 0,06 мінімальної заробітної плати;
5) за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника, - 0,04 мінімальної заробітної плати.
Адміністративний збір справляється у відповідному розрахунку від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав.
2. Органи державної реєстрації прав та органи місцевого самоврядування звільняються від сплати адміністративного збору.
3. При проведенні державної реєстрації прав заявник, окрім адміністративного збору, сплачує за отримання витягу з Державного реєстру прав.
4. У разі відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень адміністративний збір не повертається, а плата за надання витягу з Державного реєстру прав підлягає поверненню.
У разі відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень адміністративний збір та плата за надання витягу з Державного реєстру прав підлягають поверненню.
5. Розмір плати за надання інформації з Державного реєстру прав та порядок її використання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суди, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи Служби безпеки України звільняються від плати за надання інформації з Державного реєстру прав у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом".
На 2015 рік
(при розмірі мінімальної заробітної плати 1218 грн станом на 01.01.2015р.)
розрахунки з адміністративного збору наступні:
За державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір у такому розмірі:
1) за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно:
для фізичних осіб
щодо розташованих на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна:
площею до 100 квадратних метрів - 85,26 грн.;
площею до 200 квадратних метрів - 121,80 грн.;
площею більше 200 квадратних метрів - 243,60 грн.;
щодо земельних ділянок - 121,80 грн.;
для юридичних осіб:
щодо об'єктів нерухомого майна:
площею до 500 квадратних метрів - 365,40 грн.;
площею понад 500 квадратних метрів - 730,8 грн.;
площею понад 5000 квадратних метрів - 1705,2 грн.;
2) за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, крім права оренди землі:
для фізичних осіб
щодо розташованих на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна:
площею до 100 квадратних метрів - 21,32 грн.;
площею до 200 квадратних метрів - 30,45 грн.;
площею більше 200 квадратних метрів - 60,90 грн.;
щодо земельних ділянок (сервітут, емфітевзіс, суперфіцій) - 30,45 грн.;
для юридичних осіб:
щодо об'єктів нерухомого майна:
площею до 500 квадратних метрів - 91,35 грн.;
площею понад 500 квадратних метрів - 182,7 грн.;
площею понад 5000 квадратних метрів - 426,3 грн.;
3) за державну реєстрацію обтяження права на нерухоме майно - 85,26 грн.;
4) за державну реєстрацію права оренди земельної ділянки - 73,08 грн.;
5) за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника, - 48,72 грн.
Примітка
На жаль, на момент набрання чинності нововведенням, зміни до Декрету КМУ «Про державне мито» щодо виключення пункту «х» п. 6. ст.3 не внесено.
Однак правової норми, яка містила правову підставу для стягнення державного мита у вищевказаних підставах вже не існує, оскільки вона була викладена у старій редакції ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Відповідно необхідно застосовувати норму спеціального закону з даного питання і яка до того ж прийнята пізніше, а саме ст. 29 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у редакції від 05 квітня 2015 року.
Звертаю увагу користувачів сайту Верховної ради України в частині бази законодавства, що станом на 06.04.2015р. ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» розміщено у редакції 25.03.2015р., а не 05.04.2015р.
АДМІНІСТАРТИВНИЙ ЗБІР СПЛАЧУЄТЬСЯ НА ТІЖ РАХУНКИ. НА ЯКІ СПЛАЧУВАЛОСЬ ДЕРЖАВНЕ МИТО .
РЕКВІЗИТИ РАХУНКІВ НЕ ЗМІНИЛИСЯ
(ЛИСТ МІНІСТРЕСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ВІД 16.02.2015Р. №13-32/69)
08.04.2015

Роз’яснення, з питань, які виникають при оформленні спадкових прав, а саме: яким чином нотаріус має виконувати свої професійні обов’язки, якщо запити нотаріуса про посвідчені заповіти, направлені до Автономної Республіки Крим та в зону проведення АТО
Відповідь Міністерства юстиції України на запит НПУ
Нотаріальною палатою України було направлено запит до Міністерства юстиції України (вих. №228/3 від 18.02.2015) стосовно надання роз'яснень, з питань, які виникають при оформленні спадкових прав, а саме: яким чином нотаріус має виконувати свої професійні обов'язки, якщо запити нотаріуса про посвідчені заповіти, направлені до Автономної Республіки Крим та в зону проведення АТО (райони Донецької та Луганської областей), повертаються без розгляду.
Лист - відповідь Міністерства юстиції України (вих. №8704-0-26-15/13 від 25.03.2015)
08.04.2015

Повноваження служби переходять до Департаменту Мін’юсту
06.04.2015 16:30
З 6 квітня 2015 року припиняється діяльність Державної виконавчої служби України щодо реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).
08.04.2015

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про розкриття інформації, що містить нотаріальну таємницю.
08.04.2015

Существенных условий договора аренды земли стало меньше...
5 апреля вступил в силу Закон о дерегуляции от 12.02.2015 г. № 191-VIII. В результате внесенных им изменений, в частности, уменьшено до трех (было одиннадцать) количество существенных условий договора аренды земли.
Детальніше...
08.04.2015

Упрощен порядок прекращения юрлиц
15:21 07.04.15
Внесены изменения в Закон «О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц-предпринимателей»
04.04.2015

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ ЩОДО ОЦІНКИ МАЙНА
ЧЕКАЄМО НАБРАННЯ ЧИННОСТІ!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 березня 2015 р. N 146
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України
А. ЯЦЕНЮК
Інд. 25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 березня 2015 р. N 146
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У Національному стандарті N 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. N 1440 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 37, ст. 1995; 2013 р., N 28, ст. 953):
1) абзац другий пункту 1 виключити;
2) у пункті 2 слова "та іншими нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна" замінити словами "та іншими нормативно-правовими актами з оцінки майна";
3) пункт 30 доповнити абзацом такого змісту:
"У разі визначення оціночної вартості майна суб'єктами оціночної діяльності - суб'єктами господарювання для цілей, передбачених Податковим кодексом України, базою оцінки є ринкова вартість такого майна.";
4) в абзаці шостому пункту 53 слова ", якщо інше не передбачено законодавством" виключити;
5) у пункті 56:
в абзаці п'ятому слова ", якщо інше не передбачено законодавством" виключити;
в абзаці дванадцятому слова і цифри ", крім випадків нездійснення огляду відповідно до Порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. N 231" виключити.
2. У Національному стандарті N 2 "Оцінка нерухомого майна", затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. N 1442 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 44, ст. 2885; 2011 р., N 84, ст. 3073; 2013 р., N 28, ст. 953):
1) абзац другий пункту 1 виключити;
2) в абзаці першому пункту 5 слова "та іншими нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна" замінити словами "та іншими нормативно-правовими актами з оцінки майна";
3) в абзаці другому пункту 21 слова ", якщо інше не передбачено законодавством" виключити;
4) у пункті 29 слова ", а також під час проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" виключити.
3. У постанові Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2014 р. N 358 "Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" (Офіційний вісник України, 2014 р., N 68, ст. 1897):
1) назву постанови викласти у такій редакції:
"Деякі питання реалізації положень Податкового кодексу України щодо оцінки майна";
2) у пункті 1:
у підпункті 1 слова "оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (далі - оподаткування)," замінити словами "базою оцінки для визначення оціночної вартості для передбачених Податковим кодексом України цілей (далі - оціночна вартість)";
у підпункті 2 слова "що становить не більш як шість місяців з дати оцінки, зазначається в такому звіті" замінити словами "що не може перевищувати шість місяців з дати оцінки, зазначається в такому звіті. Звіт про оцінку є дійсним за умови включення інформації з нього до єдиної бази даних звітів про оцінку";
підпункт 4 викласти у такій редакції:
"4) визначення оціночної вартості здійснюється:
суб'єктами оціночної діяльності - суб'єктами господарювання, які відповідають вимогам, установленим Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", і мають сертифікат суб'єкта оціночної діяльності за напрямом та спеціалізацією, що відповідають об'єкту оцінки;
суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель, які відповідають вимогам, установленим Законом України "Про оцінку земель", і мають ліцензію на виконання землеоціночних робіт (земельної ділянки як окремого об'єкта правочину);".
02.04.2015

Нотаріусам області
Шановні колеги !
У зв’язку з численними зверненнями нотаріусів на адресу відділення Нотаріальної палати України у Волинській області направляю на Ваш розгляд та обговорення інформацію щодо необхідності проведення оцінки майна, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
20 жовтня 2014 року Президент України підписав Закон № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)». Зокрема, вказаним законом внесені зміни до Цивільного кодексу України, Закону України «Про нотаріат», Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Закону України «Про оцінку земель» та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Тобто до всіх основних законодавчих актів, які регулюють процедуру прийняття та оформлення спадщини. Аналізуючи зміст вказаного закону, можна прийти до цілком логічного висновку про те, що він покликаний спростити процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно, адже у ньому передбачено скасування обов’язкового проведення оцінки майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом і за правом представлення. а також у випадку спадкування спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.
За термінами Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені (підпункт 14.1.263 пункту 14.1.статті 14 Кодексу).
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Слід зазначити, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку (пункт 179,2 статті 179 Кодексу).
Міністерство доходів та зборів України у своєму листі до Міністерства юстиції України від 25.12.2013 № 20795/5/99-99-17-03-03-16 вбачає недоцільність проведення оцінки майна у зв’язку з відсутністю податкового зобов’язання щодо сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб при отриманні фізичною особою-членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення доходу у вигляді об’єктів спадщини, зокрема, нерухомого майна, у зв’язку з чим відсутні втрати бюджету.
При внесені відомостей про майно під час реєстрації запису в Спадковому реєстрі про видачу свідоцтва про право на спадщину, спадкоємцям, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб в полі «Вартість» є можливість вказувати значення «0,01», а в полі «Вид валюти» грн.. При цьому в полі «Додатково» даного блоку, є можливість вказати причину такої вартості спадкового майна.
17.03.2015 року Міністерством юстиції України видано Наказ № 381/5 «Про внесення змін до Правил ведення нотаріального діловодства», зареєстрований 19.03.2015 року за № 298/26743, яким внесено зміни та викладено в новій редакції форми свідоцтв про право на спадщину. При перегляді форм свідоцтв можна побачити, що законодавець привів їх у відповідність до попередньо прийнятих законодавчих актів та у примітках зазначив «Вартість майна вказується за наявності, а також при видачі свідоцтва про право на спадщину спадкоємцю-нерезиденту».
Виходячи з вищенаведеного, у разі відсутності у спадкоємців податкового зобов’язання щодо сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та необхідність подавати податкову декларацію, проведення оцінки майна спадкоємцями членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, не є необхідним.
Щодо подачі нотаріусу оцінки майна спадкоємцями другої черги за законом, то у зв’язку з тим, що вони, у відповідності до Податкового кодексу України, зобов’язані сплачувати податок, то його нарахувати є можливим лише за наявності оцінки майна для цілей оподаткування.
Дуже прошу переглянути дану інформацію та маючи інше бачення законодавства направити свої зауваження на сайт відділення. Ці дані необхідні для проведення узагальнення.
З повагою,
Голова відділення
Нотаріальної палати України
у Волинській області Н.В. Курта
02.04.2015

Узагальнення щодо застосування Закону України «Про громадські об’єднання”
1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про громадські об’єднання» № 5026-VI від 22.06.2012 року.
Безперечно, нове визначення правових та організаційних засад реалізації права на свободу об’єднання, викликає різні оцінки у громадян. Чимало ми отримуємо позитивних відгуків про Закон України «Про громадські об’єднання». Деякі з негативних пов’язані з тим, що є складнощі в громадян, щодо застосування кардинально нових підходів та браку надання необхідних правових консультацій та сприяння правової освіти. І це при тому, що Департамент легалізації об’єднань громадян, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформагентств Державної реєстраційної служби України вживає заходів щодо вірного застосування закону органами реєстрації.
Саме з цих підстав ми спробуємо внести ясність щодо застосування даного закону на практиці громадянами.
Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб для здіснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Утворюються і діють на принципах, добровільності, самоврядності, вільного вибору тереторії діяльності ( зауважте, одна з перших відмінностей від потереднього закону «Про об’єднання громадян» який втратив чинність), рівність перед законом, відсутність майнового інтересу їх членів (учасників), прозорості, відкритості та публічності.
Громадське об’єднання може здійснювати діяльність із статусом юридичної особи або без такого статусу.
Засновниками громадського об’єднання можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, молодіжного та дитячого – 14 років.
Кількість засновників громадського об’єднання не може бути меншою, ніж дві особи.
Утворення громадського об’єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформляється протоколом, невід’ємною частиною якого, є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах. Вимоги, щодо відомостей, які має містити протокол та реєстр, передбачені ст.9 даного Закону.
Громадські об’єднання реєструються або повідомляють про своє утворення у порядку, передбаченому цим Законом, протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів за місцем знаходження об’єднання до реєстраційної служби міста чи району.
Більшість проблем стосуються застосування Прикінцевих та перехідних положень Закону, а також вимог статті 10 Закону України «Про громадські об’єднання» до найменування громадського об’єднання.
Найменування громадського об’єднання визначається рішенням установчих зборів під час його утворення, та має складатись з двох частин-загальної та власної назв. У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об’єднання ( громадська організація, громадська спілка …).
Відповідно до Закону, власна назва громадського об’єднання не може містити: найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд). Якщо говорити про такі складові як «агентство» та «комітет», вони були дуже популярними для використання громадськими організаціями. У п.5 Прикінцевих та перехідних положень вказується, що вимоги статті 10 Закону не поширюються на громадські організації, їх спілки, що легалізовані на день введення Закону в дію до прийняття рішення такими організаціями, спілками щодо їх зміни. З іншого боку, в громадських активістів є побоювання, що при застосуванні вимоги пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень і приведенні у відповідність до Закону своїх статутів (протягом п’яти років з дня введення у дію Закону, вони будуть змушені змінювати власну назву.
При здійсненні державної реєстрації стикнулись засновники із тим, що відповідно до частини 7 статті 10 Закону, «власна назва громадського об’єднання має містити інформацію про статус громадського об’єднання (всеукраїнське, молодіжне, всеукраїнське)». Таким чином, об’єднання може бути обмежене визначенням тільки серед цих статусів, при цьому важко довести неправомірність відмови у реєстрації.
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ ЧИ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ:
1) заява за формою, затвердженою Міністерством юстиції України, до якої додаються:
2) примірник протоколу установчих зборів, оформленого з дотриманням вимог частин другої, п'ятої, сьомої статті 9 цього Закону;
3) статут (у двох примірниках);
4) відомості про керівні органи громадського об'єднання із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), дати народження керівника, членів інших керівних органів, посади в керівних органах, контактного номера телефону та інших засобів зв'язку, а також зазначені відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, до яких додається письмова згода цієї особи, передбачена частиною шостою статті 9 цього Закону, якщо така особа не була присутня на установчих зборах;
5) заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи.
Заяву та документи, зазначені в пунктах 4 і 5, підписує керівник або особа (особи), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій. Справжність підпису зазначеної особи на заяві про реєстрацію громадського об'єднання засвідчується нотаріально.
З повагою,
Голова відділення
Нотаріальної палати України
у Волинській області Н.В. Курта
Додаток 1
______________________________
(найменування уповноваженого органу з питань
реєстрації за місцезнаходженням
громадського об’єднання)
ЗАЯВА
про реєстрацію громадського об’єднання*
______________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові керівника або особи (осіб), яка (які) має(ють) право ____________________________________________________________________
представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій)
подає(ють) документи на реєстрацію_____________________________________
(найменування громадського об’єднання, його
____________________________________________________________________
місцезнаходження)
Рішення про утворення громадського об’єднання та затвердження статуту прийнято на установчих зборах засновників ______________________________
(число, місяць, рік)
_______________ __________ _____________________________
(дата) (підпис) (прізвище, ім’я, по батькові)
* Заява подається (надсилається поштовим відправленням) керівником або особою(ами), яка (які) має(ють) право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій. Справжність підписів зазначених осіб підлягає нотаріальному засвідченню.
Додаток 2
ПРОТОКОЛ
установчих зборів засновників громадського об’єднання ---------
Місце проведення
дата проведення
Реєстр присутніх, які беруть участь в установчих зборах (додається).
Обрали: головуючого на установчих зборах;
Секретаря для ведення протоколу установчих зборів.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1) Прийняття рішення про утворення громадського об’єднання із зазначенням мети (цілей) її діяльності;
2) Прийняття рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадської організації;
3) Прийняття рішення про затвердження статуту громадського об’єднання (не обов’язкове для громадських об’єднаннь, які створюються без статусу юридичної особи);
4) Прийняття рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об’єднання відповідно до затвердженого статуту (не обов’язкове для громадських організацій, які створюються без статусу юридичної особи);
5) Прийняття рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання у правовідносинах з державою та іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об’єднання без додаткового уповноваження (далі - особа, уповноважена представляти громадське об’єднання);
6) Прийняття рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій.
Взяти до уваги: У протоколі установчих зборів можуть зазначатися відомості і про інші прийняті на цих зборах рішення стосовно утворення та/або діяльності громадського об'єднання.
Особа може бути обрана керівником, обрана до складу керівного органу громадського об'єднання, визначена особою, яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, або визначена особою, уповноваженою представляти громадське об'єднання, за наявності її особистої згоди.
Підписи:
Головуючий установчих зборів ___________________________ ПІБ
Секретар установчих зборів ______________________________ ПІБ.
Додаток до протоколу
установчих зборів засновників громадського об’єднання
від «_____»___________2013
Реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах
№з/п
Для фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові особи;
Для юридичних осіб - повне найменування
Для фізичних осіб - дата народження;
Для юридичних осіб - ідентифікаційний код, юридична адреса, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка повноважена брати участь в установчих зборах
Для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює
Для фізичної особи - особистий підпис; Для юридичн особи - підпис особи, уповноваженої брати участь в установчих зборах
Підписи:
Головуючий установчих зборів ___________________________ ПІБ
Секретар установчих зборів ______________________________ ПІБ.
30.03.2015

Імплементація європейських норм та стандартів - Всеукраїнська конференція в Університеті Альфреда Нобеля
http://www.minjust.gov.ua/news/46956
http://duep.edu/uk/news/univercity/implementatsija-jevropejskih-norm-ta-standartiv-vseukrajinska-konferentsija-v-universiteti-alfreda-nobelja-
20.03.2015

Визнано нечинними та скасовано п. 1, 2 Постанови КМУ №662 від 26.11.2014
20 березня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва визнав нечинними та скасував пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2014 року «Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів».
19.03.2015

19 березня 2015 року Нотаріальна палата України взяла участь у засіданні Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на якому було розглянуто Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо нотаріальних послуг в органі місцевого самоврядування села, селища незалежно від наявності нотаріуса) (реєстр. №1041 від 27.11.2014), де представниками НПУ були висловленні зауваження та надані пропозиції щодо даного законопроекту.
13.03.2015

13.03.2015

4) пункт 16-1 підрозділу 10 розділу XX доповнити підпунктом 1.7 такого змісту:
"1.7. Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу".
13.03.2015

У номінації «Кращий керівник»:
Луць Галина Петрівна - завідувач Волинським обласним державним нотаріальним архівом Волинської області
Лауреат конкурсу «Кращий нотаріус року» у номінації «Професіонал в сфері нотаріату»:
1.) Гордійчук Мирослава Вікторівна, приватний нотаріус Луцького районного нотаріального округу Волинської області;
2.) Гут Анатолій Павлович, завідувач Турійської державної нотаріальної контори Волинської області
Лауреат конкурсу «Кращий нотаріус року» у номінації «Опора і авторитет для нотаріальної спільноти»:
1.) Сушик Лідія Андріївна, приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Волинської області
2)Луцик Наталія Анатоліївна, завідувач Ковельської державної нотаріальної контори Волинської області
Лауреат конкурсу «Кращий нотаріус року» у номінації «Майбутнє нотаріату»:
1.) Гаврилюк Алла Юріївна, приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Волинської області;
2.) Кацевич Тетяна Миколаївна, завідувач Нововолинської державної нотаріальної контори Волинської області
12.03.2015

Майно банків-банкрутів продадуть онлайн
Фонд гарантування вкладів буде реалізовувати активи неплатоспроможних фінустанов через СЕТАМ
12.03.2015

Що робити, якщо орендар передав орендовану земельну ділянку в суборенду без узгодження з орендодавцем?
Статтею 783 Цивільного кодексу України передбачено право наймодавця вимагати розірвання договору найму, якщо наймач без дозволу наймодавця передав річ у користування іншій особі.
Проте вказане право не поширюється на випадки, коли протягом одного місяця орендодавець не надішле орендарю письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення на пропозицію орендаря передати земельну ділянку в суборенду.
12.03.2015

Роздаткові матеріали до семінару "Земельні відносини 2015. Вирішення проблемних питань"
Створено: 22.02.2015
Вказані матеріали можна завантажити по цьому посиланню (4,94мб)
10.03.2015

Узагальнення інформації щодо питань військового збору:
2.
Лист ДФС України від 21.01.2015 № 1665/7/99-99-17-02-01-17 "Про внесення змін в адміністрування податку на доходи фізичних осіб та військового збору"
3.
Щодо сплати військового збору при посвідченні правочинів з рухомим та нерухомим майном, оформленні спадщини.
Підготовлено Головою Віддідення
Нотаріальної палати України в Рівненській області І.М.Бернацькою
4.
До уваги платників військового збору!
31.01.2015 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
У зв’язку з актуальністю питань стосовно нарахування та сплати військового збору Державною фіскальною службою України готується проект узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.
5.
6.
На звернення Нотаріальної палати України (вих. № 222/5/1 від 02.02.2015) від Державної фіскальної служби України надійшов лист (вих. 4359/6/99-99-17-03-03-15 від 02.03.2015) щодо проекту узагальнюючої податкової консультації з питання оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб. Як зазначено у листі ДФС України податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Лист Державної фіскальної служби України
7.
Запитання-відповіді з Бази знань інформаційно-довідкового ресурсу ДФС. Категорія запитань 132.01-132.06
Відповіді працівниками Контакт-центру
надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі)
0 800 501 007
(безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
044 454 16 13
(за тарифами ВАТ Укртелеком)
e-mail: idd@sfs.gov.ua
8.
Стаття "Податкові нововведення 2015 року: вивчаємо зміни, які запрацювали з 1 січня" підготовлена Володимиром Марченком та розміщена у МЕН №1 (79), лютий,2015р.
Проект Закону про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України
до якого іще мають бути внесеня зміни: Висновок комітету 02.03.2015
10.
06.03.2015

05 березня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», (реєстр. №0944 від 27.11.2014 року).
Зокрема, доповнено частину першу статті 3 Закону України «Про нотаріат», а також внесено зміни до статті 46-1, якою передбачено, що користування Державним реєстром речових прав на нерухоме майно здійснюється безпосередньо нотаріусом, який вчиняє відповідну нотаріальну дію та/або здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Детально: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52390
06.03.2015

База знань щодо військового збору
На звернення Нотаріальної палати України (вих. № 222/5/1 від 02.02.2015) від Державної фіскальної служби України надійшов лист (вих. 4359/6/99-99-17-03-03-15 від 02.03.2015) щодо проекту узагальнюючої податкової консультації з питання оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб. Як зазначено у листі ДФС України податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Лист Державної фіскальної служби України
05.05.2015

Вийшов Лист Державної фіскальної служби від 14.02.2015 р. про застосування норм законодавства щодо єдиного соціального внеску.
Лист ДФС України від 14.02.2015 №4979/7/99-99-17-03-01-17 "Про застосування норм законодавства"
03.03.2015

28 лютого 2015 року Нотаріальною палатою України для нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор та помічників приватних нотаріусів проведено тематичний короткостроковий семінар на тему «Земельні правовідносини. Нотаріальна та судова практика».
У семінарі взяли участь майже двісті приватних та державних нотаріусів з дев’яти областей України та міста Києва.
На семінарі виступили: президент Нотаріальної палати України Василина Н.В., суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Юровська Г.В. та заступник головного редактора журналу «Землевпорядний вісник» Кальніченко А. Г.
З метою засвоєння матеріалу, отриманого під час лекцій, учасникам були роздані методичні матеріали зі зразками відповідних правочинів щодо земельних ділянок.
Після закінчення семінару кожен учасник отримав сертифікат про підвищення кваліфікації за програмою тематичного короткострокового семінару «Земельні правовідносини. Нотаріальна та судова практика».
Учасникам семінару було запропоновано заповнити анкету.
За результатами анкетування рівень організації семінару та виступи лекторів 90 відсотків респондентів оцінили на «відмінно», «високо» та «чудово».
Щодо результатів анкетування, які стосуються тематики семінарів, то вони проаналізовані та узагальнені. При підготовці до наступних семінарів пропозиції нотаріусів будуть враховані.
23.02.2015

Шановні колеги!
Змінено місце проведення семінару 28 лютого 2015 року.
У зв’язку з великою кількістю бажаючих взяти участь у семінарі повідомляємо адресу, за якою відбудеться захід:
місто Рівне, c. Колоденка, вул. Зелена, 53, Готельно-ресторанний комплекс «АЙВЕНГО».
До готельно-ресторанного комплексу «АЙВЕНГО» можна доїхати:
- з центрального автовокзалу маршрутним таксі № 58 до зупинки «Берег»;
- з залізничного вокзалу маршрутним таксі № 64 до зупинки «Театральна», а потім пересісти на маршрутне таксі №58 та їхати до зупинки «Берег».
Детальна інформація на сайті комплексу «АЙВЕНГО» aivengo.org
Детальна інформація та довідки за телефоном: (067) 462-15-53, 050-662-74-62
19.02.2015

З 9 лютого 2015 року Державною казначейською службою України відповідно до Бюджетного кодексу України та Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» закриті рахунки за наступними кодами класифікації доходів бюджету:
- 22090600 «Державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно; за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно».
- 24060300 «Інші надходження» з відомчою ознакою «41».
Звертаємо увагу, що автоматичне перенесення коштів триватиме лише до 20 лютого 2015 року включно.
Лист Міністерства юстиції України від 16.02.2015 № 13-32/69
19.02.2015

Семінар
Шановні нотаріуси!
З метою забезпечення вимог п.п. 4, 11 Порядку підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №1422/5 від 28.08.2014, рішенням Ради Нотаріальної палати України від 16 січня 2015 року (Протокол №16) затверджено графік проведення Нотаріальною палатою України тематичних короткострокових семінарів на 2015 рік.
Просимо в термін до 20 лютого 2015 року надати бажану тематику короткострокового семінару, що відповідно до зазначеного графіка має відбутися у м. Львові у березні місяці. Пропозиції надсилати на електронну адресу Відділення: notarpalata_lv@ukr.net
19.02.2015

Державна фіскальна служба України
За договором найму (оренди), наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Це визначено ст. 759, ст. 762 Цивільного кодексу України із змінами та доповненнями.
Згідно з п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
Так, п. 163.1 ст. 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) доходу платника податку, включаються, зокрема, суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (п.164.2.2 п.164.2 ст. 164 ПКУ) та дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 ПКУ (п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр.10 розд. XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр.10 розд. XX ПКУ).
Таким чином, сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 132.02).
18.02.2015

Поради щодо ведення нотаріального архіву (епізод 1: заповнення реєстрів, книжок та журналів)
Поради щодо ведення нотаріального архіву (епізод 2: формування справ)
Поради щодо ведення нотаріального архіву (епізод 3: номенклатура справ)
Поради щодо ведення нотаріального архіву (епізод 4: формування спадкових справ)
18.02.2015

18.02.2015

Робочі засідання Міжнародного союзу нотаріату у Стамбулі
Вівторок, 17 лютий 2015, 12:23
Науковий симпозіум нотаріатів країн Середземномор’я
Понеділок, 16 лютий 2015, 15:29
26-27 березня 2015 року у м. Танжер (Марокко) пройде 5-й Симпозіум нотаріатів країн Середземномор’я
Прийнято законопроект №1580 від 22.12.2014
Понеділок, 16 лютий 2015, 15:21
щодо спрощення ведення умов бізнесу
Лист НПУ до Секретаріату МДО «Депутатський контроль» у Верховній Раді України
П'ятниця, 13 лютий 2015, 10:20
з приводу незаконних пропозицій банківських установ щодо так званої «акредитації» нотаріусів
НПУ взяла участь у круглому столі «Антикорупційний бій 2015. Переможемо тільки разом»
П'ятниця, 13 лютий 2015, 09:49
6 лютого члени Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль»...
НПУ бере активну участь в опрацюванні законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України
П'ятниця, 13 лютий 2015, 07:50
11.02.2015

10.02.2015

31.01.2015
Доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типового договору оренди землі».
Проект постанови спрямований на приведення Типової форми договору оренди землі у відповідність до положень законів України «Про Державний земельний кадастр», «Про оренду землі», «Про оцінку земель» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Зауваження та пропозиції до проекту постанови просимо надсилати протягом місяця з дня оприлюднення на адресу: вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680, Державне агентство земельних ресурсів України, або на електронну адресу: 21_kadastr@dazru.gov.ua..
Опубліковано 28.01.2015.
10.02.2015

01.02.2015
Набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» від 13 січня 2015 року № 92-VIII.
Метою закону є продовження до 31 грудня 2015 року дії механізму прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності.
Набрання чинності 01.02.2015.
10.02.2015

Шановні колеги!
Нотаріальною палатою України з метою забезпечення виконання наказу Міністерства юстиції України від 28 серпня 2014 року № 1422/5 «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів» в період з 23 лютого по 27 лютого 2015 року планується проведення підвищення кваліфікації нотаріусів за професійною програмою: «Молодий нотаріус».
10.02.2015

Вищий спеціалізований суд України у справі №6-37755св13 від 12 лютого 2014 року визнав недійсними свідоцтва про право на спадщину за заповітом та за законом видані нотаріусом.
10.02.2015

Верховний Суд України у справі № 6-67цс13 від 4 вересня 2013 року дійшов висновку, що оскільки зобов’язання банку виплачувати проценти на суму вкладу не пов’язане з особою вкладника, у зв’язку зі смертю вкладника (кредитора) таке зобов’язання не припиняється. До спадкоємців вкладника переходить право на вклад у банку та проценти, нараховані на суму вкладу до дня фактичного повернення коштів.
10.02.2015

10.02.2015

Новини НПУ
З ініціативи Нотаріальної палати України 30 січня 2015 року було проведено круглий стіл «Шляхи вирішення проблемних питань оподаткування, які виникають при здійсненні нотаріальної діяльності».
05.02.2015

До відома!
Лист Державна фіскальної служби України від 28.01.2015 р. N 2463/7/99-99-22-02-04-17 Про окремі питання проведення перевірок у 2015 - 2016 роках
05.02.2015

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини
Законопроектом пропонується забезпечити реалізацію прав громадян, у тому числі тих, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій щодо реалізації їх майнових та немайнових прав, зокрема, стосовно оформлення спадкових прав.
Проектом передбачається встановити, що місцем відкриття спадщини має бути визнано "місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів", що дає змогу нотаріусу завести спадкову справу, яка підлягатиме державній реєстрації у Спадковому реєстрі, замість відкриття спадщини за останнім місцем проживання спадкодавця, як це передбачено чинною редакцією статті 1221 цього Кодексу.
Крім цього, орган місцевого самоврядування буде зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна, замість подання такої заяви за місцем відкриття спадщини, як це передбачено чинною редакцією частин першої та третьої статті 1277 ЦК України.
Відповідні зміни пропонується внести до статей 1221 та 1277 Цивільного кодексу України.
Законопроект зареєстровано за №1534.
Детальніше...
04.02.2015

Останні матеріали
Істотні умови договору оренди землі. На що власнику земельної ділянки слід звернути увагу при укладенні договору оренди. Строк дії договору оренди
Чинне законодавство України не передбачає мінімального терміну оренди земель. Земельну ділянку можна передати в оренду і на один місяць. Але власник земельної ділянки має усвідомити, що при короткостроковій оренді орендар не зацікавлений у серйозних вкладеннях у якість землі, збереженні її родючості. Запроваджувати сівозміну при строку оренди в один-два роки неможливо.
Максимальний строк оренди встановлений законом у 50 років.
Звертайте увагу також на момент закінчення строку оренди. Цей момент у договорі доцільно визначити таким чином, щоб орендар мав змогу провести збір посіяного на земельній ділянці врожаю. В іншому випадку можливі спори між сторонами договору з цього питання. Тому момент закінчення строку договору доцільно визначити конкретною датою.
При укладенні договору оренди слід звертати увагу на закладений у ньому механізм продовження строку оренди. Часто у текстах договорів, підготовлених орендарем, наявні положення, які дозволяють орендарю в односторонньому порядку змінювати вказаний строк. Такі положення ставлять власника земельної ділянки у невигідне становище. Тому ці положення доцільно не зазначати у договорі.
04.02.2015

Узагальнення та практика судових органів з земельних питань
29 січня 2015 року опубліковано Інформаційний лист Вищого господарського суду України «Про доповнення Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2011 № 01-06/249 «Про постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів» від 27.01.2015 № 01-06/114/15.
Листом доведені до відома правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у порядку, передбаченому розділом XІІ-2 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають, зокрема у сфері земельних правовідносин:
- якщо земельна ділянка належить до земель державної власності згідно з приписами пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України та статті 84 названого Кодексу (у редакціях, чинних на момент виникнення спірних відносин), то у органу місцевого самоврядування відсутні повноваження щодо розпорядження цією земельною ділянкою (постанова від 14.10.2014 № 911/3427/13);
- фермерське господарство після державної реєстрації має право на отримання додаткової земельної ділянки (ділянок) як юридична особа, а не як громадянин із метою створення фермерського господарства, тобто після проведення земельних торгів (постанова від 04.11.2014 № 922/4817/13);
- реалізація переважного права на поновлення договору оренди земельної ділянки комунальної власності в разі відсутності заперечень з боку сторін можлива лише за наявності рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (постанова від 11.11.2014 № 912/1552/13);
- підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки комунальної власності є саме використання орендарем землі не за цільовим призначенням, встановленим умовами договору (під будівництво), а не той факт, що будівельні роботи не було розпочато (постанова від 11.11.2014 № 911/2845/13).
03.02.2015

03.02.2015

21.01.2015

Роз'яснення Державної реєстраційної служби...
Щодо деяких питань, пов'язаних з державною реєстрацією припинення іпотеки та заборони відчуження нерухомого майна, що знаходиться на тимчасово окупованій території та території проведення антитеррористичної операції
15.01.2015

Реквізити рахунків для зарахування коштів за одержання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за заявами фізичних та юридичних осбі, за пошук нотаріусами відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, за пошук банками інформації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ККДБ 22012700 відомча ознак
Детальніше...
Реквізити рахунку для сплати коштів за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі виправлення технічної помилки, що допущена не з вини державного реєстратора прав
Детальніше...
06.01.2015

З Різдвом Христовим!
Нова Зоря засяяла над світом
По милості Великого Творця,
Щоб очищали ми — Господні діти
Її промінням душі і серця.
Нова Зоря звістила нам новину,
Яку несуть народи з уст в уста,
Благословляючи ту зоряну годину,
Як світ побачив юного Христа.
І непорочний Агнець, так пророче
Народжений під золотом зорі,
Вдивляється сьогодні в наші очі,
Проміниться добром на вівтарі.
Христос рождається, щоб вічно бути з нами!
І знову світ вітає те Маля!
Бог є Любов, яка не перестане,
І сяє в небесах Нова Зоря!
*********
Хай Різдво у вишиванці,
Розбудить Вас щасливо вранці!
І принесе у Вашу хату,
Радість й усмішок багато.
Розбудить приспані надії,
Достатком й щастям Вас зігріє,
Зігріє сонцем і любов’ю
Та подарує Вам здоров’я.
У Віфлеємі – в стайні на сіні –
Христос родився всім на спасіння!
Люди, радійте, Христа вітайте,
Божому сину славу віддайте!
Слава на небі Богу Святому,
На землі спокій роду людському!
06.01.2015

Міністерство юстиції України наказом від 26.12.2014 N 2175/5 внесло зміни до деяких своїх наказів, зокрема наказу від 17.04.2012 N 595/5 "Про впорядкування відносин, пов'язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", доповнивши його формою заяви про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у формі інформаційної довідки. Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, наказ від 02.08.2011 N 1936а/5 "Про затвердження Порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно".
Наказ набрав чинності 31 грудня 2014 року (ОВУ №103 від 31.12.2014р).
06.01.2014

Надання відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:
Станом на 1 січня 2015 року реалізована можливість отримання інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для фізичних та юридичних осіб.
Надання відомостей відбувається згідно:
-
Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 № 1701-VII.
-
Порядку надання фізичним та юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Надання інформаційної довідки з РРП здійснюється виключно для користувачів, які:
-
Є зареєстрованими користувачами Кабінету адміністративних послуг (mail.gov.ua).
-
Надали інформацію про себе:
-
Фізичні особи:
-
прізвище, ім’я та по батькові;
-
реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі наявності);
-
серію та номер паспорта громадянина України.
Юридичні особи:
-
найменування;
-
податковий номер.
-
-
Здійснили оплату за надання інформації з Державного реєстру речових прав з використанням платіжних систем через мережу Інтернет.
24.12.2014

22.12.2014

Державна реєстраційна служба України надає роз’яснення у сфері державної реєстрації речових прав «Щодо особливостей державної реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна, закінчені будівництвом до 5 серпня 1992» від 15 грудня 2014 року № 14453/06-15-14.
Детальніше...
10.12.2014

змагання з міні-футболу «Від нотаріального офісу до футбольного поля один крок»
Наші враження!!!
"День, прожитый без футбола - потерянный день".
Именно с такой фразы великого австрийского футбольного тренера, одного из лучших тренеров ХХ века Эрнста Хаппеля хотелось бы начать рассказ о III Всеукраинском нотариальном турнире по мини-футболу "От нотариального офиса на стадион - один шаг", который проводился в период с 28 ноября по 29 ноября 2014 года в городе Белая Церковь Киевской области. Популяризация спорта, в том числе футбола, в нашей стране является важным стимулом для объединения людей, становления дисциплины и морального духа, чувства взаимной ответственности. Общность команды, её коллективная игра вместе с продуманной тактикой и стратегией всегда направлена на позитивные свершения. В тяжёлой ситуации, в которой оказалась наша страна, несомненно первоочередным является сплочённость людей, их идей и замыслов. Так спорт, в том числе футбол, помогает объединить единые порывы людей к согласию, уважению каждого человеческого достоинства и уничтожению "негативных" предубеждений. В такой сфере жизнедеятельности как нотариат отдаются предпочтение таким категориям как справедливость, свобода мысли, защита прав и законных интересов, соблюдение равновесия и дисциплины.
С вышеизложенного можно сделать вывод о схожести направлений развития спорта (футбола) и нотариата в целом. Они, в первую очередь, являются сплетением умственной и физической работоспособности, которая обязательно даёт почву для развития человечества.
Думаю, не найдётся столько слов и выражений, чтобы описать все, конечно же позитивные, эмоции и впечатления, которые сложились в период проведения этого великолепного зрелища. Казалось в течение всего лишь двух дней были проведены игры... но эти два дня останутся в душах и сердцах не только игроков команд, которые участвовали, но и зрителей, которые переживали, портили свои нервные клетки, всю жизнь.
Огромное спасибо и низкий поклон всем тем людям, которые организовали данный турнир. Отмечу, в первую очередь, гостеприимство, уважение команд и потрясающую атмосферу. Эти два дня просто пролетели как секунда, но для этого стоит жить. Радость, разочарование, неудача, гнев, слёзы - это всё частички всего того великолепного целого, чем является жизнь.
Хотелось бы от души поздравить футбольную команду - Киевской и Черниговской областей (объединенную) с потрясающей победой. Великолепный настрой, азарт, можно даже так сказать, на игру, неумолимая выдержка и терпение, продуманная тактика и стратегия, мужественный набор игроков - всё это привело к долгожданному триумфу.
Но в свою очередь хотелось бы сказать - все семь команд являются победителями. Их решение организоваться и приехать на данный турнир стоит великого уважения и аплодисментов. Все команды боролись до последнего, отдавая частицу себя этому неописуемому зрелищу.
Каждый регион, как и каждая команда, нашей страны отличаются своим особым шармом... за что мы их любим и уважаем. Но в этом контрасте идей есть наличие одного целого, которое нас объединяет.... это Украина и нотариат.
Поддерживая такие тёплые дружеские отношения, забывая о своих должностях и чинах, мы ощущаем себя Обществом с большой буквы... обществом, которому ничего не страшно, общество, которое может постоять за себя в трудную минуту. Всем огромное спасибо, друзья!
Пожелания:
- проведение турнира в главном городе той области, которая победила на прошлом турнире;
- проведение турнира чаще по времени (два или три раза в год);
- проведение аналогичного турнира также среди женщин-нотариусов;
- заявка на проведение Европейского или даже Мирового турнира среди мужчин-нотариусов или женщин-нотариусов в Украине.
Друзья! Однажды великий футболист Гюнтер Нетцер сказал о работе вышеупомянутого тренера Эрнста Хаппеля: "Он никогда не опаздывал, никогда не болел и покидал тренировочное поле последним".
И я вам желаю в жизни никогда не опаздывать и прямо двигаться к своей цели...
Никогда не болеть - пусть здоровье и истинная сила оберегает Вас...
Работать, работать и ещё раз работать не покладая рук - и победы придут.
И хочется закончить тем, что было сказано в начале - всё таки велика истина "День, прожитый без футбола - потерянный день".
С Уважением, объединенная Команда Волынской, Ровенской и Житомирской областей.
02.12.2014

01.12.2014

Шановні колеги!
Комісія Нотаріальної палати України з питань соціального захисту та професійних прав нотаріусів з метою аналізу судової практики здійснює вивчення та узагальнення судових рішень про визнання заповіту недійсним з наступних підстав:
-
якщо в момент посвідчення заповіту заповідач не усвідомлював значення своїх дій та (або) не міг керувати ними;
-
у зв’язку з визнанням заповідача недієздатним за рішенням суду після його смерті.
У разі наявності відповідних рішень, що набрали законної сили, просимо надіслати їх копії на електронну адресу: filipova-not@mail.ru
Сподіваємося на Ваше сприяння та подальшу плідну співпрацю.
Голова комісії НПУ з питань соціального
захисту та професійних прав нотаріусів
Філіпова Лариса Петрівна
20.11.2014

З 2 по 7 листопада 2014 року делегація нотарів, натхненних ідеєю реформування вітчизняного нотаріату за стандартами розвинутих європейських держав, яка була сформована за ініціативою відділення Нотаріальної палати України у Вінницькій області, відвідала з візитом Прибалтику, зокрема, Латвію та Литву. Цілями візиту були обмін досвідом з прибалтійськими колегами, отримання інформації про роботу їх нотаріату, напрацювань у сфері організації нотаріальної діяльності.
Детальніше...
17.11.2014

До уваги нотаріусів!
Повідомляємо, що Комісією Нотаріальної палати України з питань соціального захисту та професійних прав нотаріусів було створено «гарячу лінію» - (061) 283-78-88, яка працює з метою виявлення, обліку і систематизації випадків порушення професійних прав та інтересів нотаріусів, а також порушення гарантій нотаріальної діяльності.
16.11.2014

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ НОТАРІАТУ ПРИ МІН’ЮСТІ
12.11.2014
Вища кваліфікаційна комісія нотаріату при Міністерстві юстиції України повідомляє, що 26 січня 2015 року о 09-00 у приміщенні Міністерства юстиції України за адресою: м. Київ, вул. Артема, 73, буде проведено черговий кваліфікаційний іспит для осіб, які матимуть намір його складати.
12.11.2014

Актуальне інтерв'ю
Підвищення кваліфікації нотаріусів – процес безперервний
Вівторок, 04 листопад 2014, 11:55
У періодичному виданні «Юридична Газета» №33-34 (427-428) від 04.11.2014 опубліковано інтерв’ю з президентом НПУ
10.11.2014

До уваги нотаріусів!
Державний навчальний заклад післядипломної освіти «Навчально-методичний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму» інформує про проведення 20 листопада 2014 року навчального семінару на тему: «Нотаріус як суб’єкт первинного фінансового моніторингу» за адресою: м. Київ, вул. Білоруська, 24 і запрошує нотаріусів взяти участь у роботі семінару.
Під час семінару будуть розкриті питання щодо виконання нотаріусами законодавства у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму.
Більш детальну інформацію стосовно проведення семінару можна отримати за телефонами: (044) 594-16-22, 594-16-24 та на сайті Центу: www.finmonitoring.in.ua
Заявки на участь надсилати на e-mail: tmc.finmon@gmail.com
09.11.2014

До уваги Нотаріусів!
При нотаріальній палаті України створено Комісію Нотаріальної палати України з питань інформаційної політики.
Вона є постійно діючим колегіальним органом, який створюється та діє з метою забезпечення інформаційної підтримки професійної діяльності нотаріусів, підвищення рейтингу професії нотаріуса у суспільстві, інформаційного захисту членів Нотаріальної палати України і проведення єдиної інформаційної політики Нотаріальної палати України.
З метою уникнення можливих ризиків при застосуванні прийнятого Верховною Радою України 20 жовтня 2014 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оформлення спадщини), зареєстрованого за №5141, Комісія Нотаріальної палати України з питань інформаційної політики звертається з проханням до усієї нотаріальної спільноти долучитися до щоденної ОРГАНІЗАЦІЇ інформаціної та роз'яснювальної роботи серед населення щодо можливих негативних наслідків оформлення спадкових прав та реєстрації прав спадкоємців на успадковане нерухоме майно посадовими особами органів місцевого самоврядування сільських населених пунктів.
З повагою, Комісія Нотаріальної палати України з питань інформаційної політики.
06.11.2014

При Нотаріальній Палаті України створено Комісію Нотаріальної палати України з питань соціального захисту та професійних прав нотаріусів.
Комісія є постійно діючим органом, який створюється та діє з метою досягнення достатнього рівня соціальних гарантій та професійних прав нотаріусів, зокрема, у сфері пенсійного забезпечення, надання соціальних послуг нотаріусам, забезпечення достатнього життєвого рівня нотаріусів, розвитку нотаріальної діяльності та гарантування професійних прав і законних інтересів нотаріусів.
Робота Комісії спрямовується на вдосконалення відносин нотаріальної спільноти з органами влади України (законодавчими, виконавчими та судовими), досягнення гарантованих Конституцією України цивілізованих правовідносин, позбавлених адміністративного тиску на нотаріат, та надання Нотаріальній палаті України права самостійно регулювати функціонування та розвиток нотаріату, крім тих, що здійснюються лише державними органами.
З метою виявлення обліку і систематизації випадків порушення професійних прав та інтересів нотаріусів, а також порушення гарантій нотаріальної діяльності працює "гаряча лінія" по телефону (061)283-78-88.
Голова Комісії Нотаріальної палати України з питань соціального захисту та професійних прав нотаріусів
06.11.2014

До відома нотаріуса!
Відповідно до статті 1302 Цивільного Кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (далі – ЦКУ) за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.
Згідно із ст. 1304 ЦКУ спадковий договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. N 7-93 ”Про державне мито” із змінами та доповненнями за нотаріальне посвідчення державним нотаріусом договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, а також за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці, справляється державне мито за відповідною ставкою, визначеною у п. 3 ст. 3 цього Декрету.
Тобто, розмір державного мита при нотаріальному посвідченні спадкового договору становить 1 відсоток від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що діє на день сплати.
Джерело http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/170482.html
06.11.2014

До Відома!
Нагадуємо, що 06 листопад 2014 року, набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу.
Одними з найважливіших нововедень – є відміна обов’язковості печаток у суб'єкта господарювання.
31.10.2014

ВІДБУЛАСЬ ПРЯМА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ НОТАРІАТУ
30.10.2014
На виконання Графіка проведення «гарячої» телефонної лінії Міністерства юстиції України на друге півріччя 2014 року, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України, відбулась чергова гаряча лінія, під час якої з населенням спілкувались керівники та працівники Департаменту нотаріату і фінансового моніторингу.
30.10.2014

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ від 06.10.2014 р. N 6390/7/99-99-17-02-01-17
Про відображення у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) сум податку з процентів та військового збору
Детальніше...
29.10.2014

ВІДЕОПОРАДИ завідувача Київського державного нотаріального архіву
Поради щодо ведення нотаріального архіву (епізод 1: заповнення реєстрів, книжок та журналів)
Переглянути...https://www.youtube.com/watch?v=GFGVKA-Fimo
29.10.2014

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у справі про визнання прилюдних торгів недійсними
22.10.2014
28.10.2014

На сайті нотаріальної палати України проводиться голосування:
Які теми семінарів для Вас є найбільш актуальними?
Оформлення спадщини
Земельні питання
Оподаткування
Участь нотаріуса у судових справах Оцінка майна
Аналіз помилок, упущень та недоліків, виявлених під час комплексних перевірок нотаріусів та державних нотаріальних контор
24.10.2014

м. Кіровоград 07 листопада 2014 року.
Питання для обговорення:
1. Вступне слово президента НПУ Василини Н. В.
2. Практичні питання роботи нотаріуса-реєстратора з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно:
а) Алгоритм дій нотаріуса-реєстратора за новими правилами.
б) Порядок внесення змін до записів Державного реєстру прав.
в) Реєстраційні дії при видачі дублікатів нотаріальних документів. Хто реєструє?
г) Зняття заборони та вилучення іпотеки. Порядок вилучення обтяжень.
16.10.2014

Роз''яснення Укрдержреєстру щодо реєстраційних справ об"єктів Донецької та Луганської області
16.10.2014

Звернення Нотаріальної палати України до Міністра юстиції України
Нотаріальна палата України 15 жовтня 2014 року звернулася до Міністерства юстиції України з проханням вирішити питання відновлення доступу нотаріусів Донецької та Луганської областей до окремих Реєстрів.
У результаті цих переговорів на сьогодні вже відновлено роботу Єдиного реєстру довіреностей та Єдиного реєстру бланків нотаріальних документів.
14.10.2014

Звернення Нотаріальної палати України до Голови Верховної Ради України
Про заперечення Нотаріальної палати України щодо проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)» реєстр. № 5141 від 08.10.2014 року.
08.10.2014

З Днем юриста шановні колеги !
Щиросердечно вітаємо юридичну громадськість із професійним святом – Днем юриста.
Це свято людей, які своїм словом і ділом мають стверджувати недоторканість конституційних прав і свобод громадян, непорушність законів.
Зі здобуттям незалежності Українською державою професія юриста стає все більш вагомою і необхідною.
Фах юриста набуває все більшого авторитету в державі.
Ваш вибір професії – це вибір шляху відповідальності, справедливості, відданості, цілеспрямованості.
Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх конституційних прав і свобод.
Щиро зичимо вам здоров’я, добробуту, щастя й удачі, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній і громадській діяльності в ім’я процвітання нашої України.
07.10.2014

Шановні нотаріуси, уточнено проблемне питання щодо оплати рахунків за одержання інформації з Єдиних та Державних реєстрах, держателем яких є Міністерство юстиції України
Лист-відповідь Міністерства юстиції України
06.10.2014

МІН’ЮСТ ПРОВІВ ПЕРШИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ІСПИТ НА ПРАВО ЗАЙМАТИСЯ НОТАРІАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ,
Детальніше...
30.09.2014

Підбито підсумки Другої всеукраїнської спартакіади нотаріусів України
«Треба неодмінно підбадьорювати себе фізично,
щоб бути здоровим морально».
Лев Миколайович Толстой
Про необхідність та безпеку проведення Другої всеукраїнської спартакіади серед збірних команд відділень Нотаріальної палати України висловлювалися різні думки. Дехто сумнівався в необхідності проведення такого заходу у важкі для нашої країни дні. Але добрі, дружні стосунки серед нотаріусів, їхня любов до спорту допомогли провести 26 вересня 2014 нашу Другу спартакіаду в місті Мелітополі Запорізької області – благородне, мирне, дружнє змагання.
У Другій спартакіаді взяли участь команди міста Києва та 14 областей: Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Тернопільської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей, представники Волинської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Полтавської областей.
29.09.2014

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ в своєму листі від 08.09.2014 р. № 3095/6/99-99-17-03-03-15 роз’яснила низку питань, які стосуються оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.
24.09.2014

Міжнародна конференція «Нотаріат на службі сучасного суспільства»
Детальніше: http://npu.in.ua/ua/novini/podiji/879-mizhnarodna-konferentsiya-notariat-na-sluzhbi-suchasnogo-suspilstva#.VCu_CFeqKVo
24.09.2014

Укрдержреєстр надає інформацію щодо роботи реєстраційних служб Донецької області
http://www.drsu.gov.ua/show/13407
Укрдержреєстр надає інформацію щодо роботи реєстраційних служб Луганської області
http://www.drsu.gov.ua/show/13389
19.09.2014

Повідомлення Укрдержреєстру
З 01 серпня 2014 року кошти, які є платою за одержання відомостей (витяг, виписка, довідка, публікація повідомлень тощо) з державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України та Державна реєстраційна служба України, зараховуються до загального фонду Державного бюджету України, відповідно до Закону України від 31 липня 2014 року № 1622-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (далі – Закон).
З метою належного виконання Закону щодо спрямування зазначених коштів до загального фонду Державного бюджету України органами Державної казначейської служби України по всій території України з 29 серпня 2014 року відкриті рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 24060300 «Інші надходження», з відомчою ознакою Міністерства юстиції України «41».
Звертаємо увагу! Інформація щодо реквізитів рахунків розміщена на офіційному сайті Державної реєстраційної служби України, у розділах:
- «Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно» - «Реквізити реєстраційного рахунку для зарахування плати за одержання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» (посилання http://drsu.gov.ua/show/13305).
18.09.2014

Опитування нотаріусів щодо застосування ЕЦП при веденні нотаріального діловодства
Нотаріальна палата України проводить голосування:
Чи вважаєте Ви за доцільне використання електронного цифрового підпису при веденні нотаріального діловодства?
17.09.2014

ТЕРМІНОВО!!!
ОГОЛОШЕННЯ!
ШАНОВНА НОТАРІАЛЬНА СПІЛЬНОТА!
Розраховуючи на Ваше велике та щире серце, просимо надати теплі чоловічі речі для полонених бійців АТО, які звільняються із полону в Донецькій та Луганській області.
Адже коли вони воювали, та були взяті в полон, то на вулиці було ще тепло. А тепер, при звільнені, вони не тільки ранені, знесилені, як фізично, так і морально, а й без теплого одягу та елементарних речей особистої гігієни.
Всі вищевказані теплі речі просимо надавати в нотаріальну контору за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Крилова, 7.
17.09.2014

До відома нотаріусів!
Шановні колеги!
Повідомляємо, що розрахункові рахунки Нотаріальної палати України для перерахування членських внесків змінені:
р/р 26003010085291 в АТ «Укрексімбанк» м.Києва
МФО: 322313
Код ЄДРПОУ: 38684025
Призначення платежу: Ідентифікаційний номер, ПІБ нотаріуса, членські внески за ________період без ПДВ.
Розрахунковий рахунок в банку АТ «Райффайзен Банк Аваль» буде закритий з 1.10.2014 року.
16.09.2014

Інформація щодо обігу спеціальних бланків у зоні проведення АТО!
У зв’язку з надзвичайною ситуацією, що склалася у Донецькій та Луганській областях, зважаючи на неможливість достеменного встановлення факту отримання одержувачами переданих до вказаних регіонів спеціальних бланків нотаріальних документів, спеціальних бланків для видачі витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, спеціальних бланків документів реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України (далі – спеціальні бланки), з метою забезпечення захисту майнових прав громадян та недопущення випадків неправомірного використання спеціальних бланків, Держінформ’юстом прийнято рішення про визнання ряду спеціальних бланків такими, що втрачені та присвоїти їм відповідний код витрачання до встановлення факту їх отримання одержувачами (наказ Держінформ’юсту № 530 від 12.09.2014 року «Про забезпечення контролю за обігом спеціальних бланків»).
Для ознайомлення надається весь перелік спеціальних бланків, визнаних втраченими з огляду на вищенаведені обставини (завантажити таблицю).
У разі фактичного отримання одержувачами спеціальних бланків, зазначених у переліку (із наданням підтверджуючих документів), код їх витрачання буде змінено у відповідних реєстрах за їх зверненням.
Також нагадуємо, що за допомогою веб-ресурсу Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів (http://rnb.informjust.ua/), можливо перевірити дійсність бланку нотаріального документу, вказавши його серію та номер.
Для отримання додаткових роз’яснень або для уточнення інформації щодо спеціальних бланків Ви можете звернутися за телефоном Call – центру 0-800-508-584.
12.09.2014

ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ!
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог підпункту 6 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» від 21.08.2014 №358 акти Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади діють в частині, що не суперечить цій постанові.
Враховуючи вищезазначене, дія пункту 4.2 Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 10.06.2013 №795 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.06.2013 за №936/23468, щодо визнання дійсним звіту про оцінку за умови включення інформації зі звіту про оцінку до Єдиної бази, зупинена як така, що суперечить зазначеній Постанові.
На сьогодні Фонд державного майна України на виконання пункту 5 цієї Постанови вживає заходи щодо приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із цією постановою, у тому числі в частині внесення змін до зазначеного Порядку.
10.09.2014

Звернення Відділення НПУ у Волинській області.
Звернення нотаріальної спільноти України.
Нотаріусом області про проведення кваліфікаційного іспиту 06.10.2014 року.
Проект про нову редакцiю ЗУ "Про державну реєстрацію реч. прав на нерухом майно" 18.08.2014 року.
Звернення Відділення НПУ у Волинській області, підготовлене Ариванюк Т.О.
26.08.2014

19.08.2014

Перелік вакантних посад, що пропонуються у державних нотаріальних конторах
ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ІЗ ЗОНИ АТО!(ОНОВЛЕНО)
15,08,2014

В рамках принятой стратегии работы НПУ в условиях проведения АТО организована рабочая группа.
Координатор рабочей группы от секретариата НПУ – Краснокутская Ольга (0934775250).
Координатор рабочей группы от Рады НПУ – Нехимчук Кирилл (0677820890).
31.07.2014

17.07.2014

До уваги ПРИВАТНИХ НОТАРІУСІВ!!!
Повідомляємо, що до Договору постачання спеціальних бланків нотаріальних документів, розміщеного на сайті Держінформ’юсту у розділі «Форми договорів» у переліку договорів для ПРИВАТНИХ НОТАРІУСІВ, внесено зміни та доповнення (п. п. 4.3, 5.3, 5.5 – 5. 7 Договору).
Просимо ознайомитися з ними, та враховувати в подальшому, при здійсненні наступних замовлень спеціальних бланків.
Звертаємо Вашу увагу, що Договір постачання спеціальних бланків нотаріальних документів укладено ...
16.07.2014

Затверджено зміни до деяких наказів Мін`юсту з питань нотаріату.
17.06.2014

Нотаріусів до складу Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату делегуватиме Нотаріальна палата України. Так, відповідно до п. 5 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату, затвердженого постановою КМУ від 31 серпня 2011 р. №923, визначено, що до складу Комісії входить чотири представники Мін’юсту та сім нотаріусів України, делегованих Нотаріальною палатою України.
12.06.2014 р. Новини уряду

Кабінет Міністрів України одноголосно ухвалив рішення про запровадження електронних іспитів для отримання ліцензії нотаріуса та про реформування роботи Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату. Про це під час брифінгу у Кабінеті Міністрів заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.
11.06.2014 р.

Внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2009 року № 2053/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 листопада 2009 року за № 1043/17059.
10.06.2014 р.

05 червня 2014 року було надіслано лист Міністру юстиції України у зв’язку з опублікуванням на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України Наказу Міністерства юстиції України № 806/5 від 23.05.2014 «Про внесення змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», згідно з яким на нотаріусів покладено обов’язок видавати сторонам правочину довідки про розмір плати за вчинені нотаріальної дії.
05.06.2014 р.

Пропозиції Робочої групи нотаріусів України щодо вдосконалення роботи існуючих реєстрів Інформаційної системи Міністерства юстиції України, розширення доступу нотаріусів до інших інформаційних ресурсів та створення інших необхідних реєстрів.
04.06.2014 р.

Нотаріальна палата України звернулась з листом до Президента України, Прем’єр–міністра України та міністра юстиції України з обґрунтуванням позиції Нотаріальної палати України щодо того, що запропонований Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оформлення спадщини» № 0985 від 12.12.2012 механізм оформлення прав на спадщину сільськими, селищними радами є неприйнятним.
Акти
Шановні панове нотаріуси!
У зв’язку численними зверненнями у рубриці "Форми договорів" на сайті Держінформ`юсту розміщено примірні зразки форм актів щодо спеціальних бланків нотаріальних документів, зокрема щодо їх знищення та приймання - передавання, які надсилаються до Держінформ`юсту як постачальника бланків.
Водночас, повторно звертаємо Вашу увагу, що у зв’язку з внесенням змін до Порядку витрачання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх використання та опису і зразка такого бланка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 № 812, з 03.04.2014 нотаріуси самостійно знищують зіпсовані та анульовані спеціальні бланки нотаріальних документів.
Примірні зразки форм актів щодо спеціальних бланків нотаріальних документів
-
Зразок Акту знищення зіпсованих та анульованих спеціальних бланків нотаріальних документів
-
Зразок Акту приймання-передавання спеціальних бланків нотаріальних документів (за кількістю)
-
Зразок Акту приймання-передавання спеціальних бланків нотаріальних документів (за якістю)
-
Зразок Акту приймання-передавання невикористаних спеціальних бланків нотаріальних документів
I'm a Title
Дорогі колеги!
28 років минає з того страшного часу, коли вогонь Чорнобильської катастрофи опалив не лише землю, а й серця українців. Неможливо забути трагедію, яка невиправними наслідками, немов чорним корінням, проросла у сьогодення. Це та біда, ехо якої, чи радше стогін, буде чути ще не одне покоління. Ми не маємо права забути тих, хто найбільше постраждав, і тих, хто загинув, ліквідовуючи пожежу, отруйне полум’я якої вдихнули у всьому світі, а не лише в Україні. Навряд чи можна уявити той жах, який насправді пережили люди, що проживали в тій зоні, з якої назавжди пішли сміх, радість, життя. Залишилися біль і порожнеча, і не лише там : в Чорнобилі, в Прип’яті, а й в душі кожного з нас. З великою шаною схиляємо голови перед тими ліквідаторами катастрофи, які не дивлячись на небезпеку для свого життя і здоров’я, працювали в епіцентрі невимовно жахливої і руйнівної пожежі. Бажаю, щоби ми не мали більше такого гіркого досвіду, і щоби не було в житті кожного з нас жодних вибухів, а ядерних тим паче! Миру та спокою всім нам, Господньої ласки і заступництва Небесної Матері повсякчас!
Ірина Шум
Про заходи щодо надання послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно
Земельні ділянки в спільній власності
Ініційовано доступ нотаріуса як користувача до Державного реєстру актів цивільного стану
Ініційовано доступ нотаріуса як користувача до Державного реєстру актів цивільного стану
15 квітня 2014 року під головуванням Голови Державної реєстраційної служби України відбулось засідання Громадської ради при Державній реєстраційній службі України за участю представників Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України, Нотаріальної палати України, української іноземної юридичної колегії «Укрінюрколегія» та Національної асоціації адвокатів України.
На засіданні були розглянуті наступні питання:
здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції у Державній реєстраційній службі України та реєстраційних службах територіальних органів юстиції;
відкритий доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно;повноваження нотаріуса як спеціального суб'єкта, який здійснює державну реєстрацію прав у зв'язку з вчиненням нотаріальної дії;
доступ нотаріуса як користувача до Державного реєстру актів цивільного стану.
У ході обговорення питань представниками Департаменту нотаріату та банкрутства і Нотаріальної палати України були висловлені заперечення проти прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» № 4590 від 27.03.2014 р., яким запропоновано додатково навантажити нотаріусів шляхом покладення на них повноважень щодо видачі Витягів з Державного реєстру речових прав за запитом заінтересованих осіб.
Окремо Нотаріальною палатою України було висловлено пропозицію щодо можливості доступу нотаріусів до Державного реєстру актів цивільного стану з метою перевірки факту перебування фізичних осіб у шлюбних відносинах або їх розірвання, зміни прізвища особи, факту смерті фізичної особи тощо. Пропозиція була прийнята до уваги представниками Державної реєстраційної служби України та запропоновано Нотаріальній палаті України підготувати проекти змін до нормативно-правових актів із зазначеного питання для їх розгляду та обговорення на наступному засіданні, що відбудеться у червні.
Відкритий лист нотаріусів Волині
Історичні події, які нині переживає Україна, як незалежна і неподільна держава, несуть із собою фундаментальні зміни не лише в політичному, економічному, правовому та соціальному полі, а й у свідомості кожного громадянина. Тривожний період настав, бо це час неспокою та страху. Так людина влаштована, що якою б сильною вона не була, але завжди потребує підтримки, а найбільше тоді, коли є загроза небезпеки. Проте яка б складна ситуація не склалась, людям важливо знати, що на захисті їх законних прав та інтересів завжди будуть нотаріуси, для яких не існує жодних розмежувань громадян, які звертаються до них за правовою допомогою : ні вікових, ні національних, ні тим більше мовних. Усі нотаріуси Волині глибоко стурбовані тим становищем, в якому опинилася наша держава і всі ми зокрема. Коли існує загроза ззовні, коли звучить жахливе слово «війна» і сусід, якого ми любимо та поважаємо заходить до нашого дому, що називається Україна, не з хлібом, а з військом, то не існує професій, звань, посад, а залишаються люди, які не мають спокою жодної миті. Оскільки, нотаріуси, в переважній більшості - жінки, то в першу чергу це - мами, доньки, сестри, а вже потім це представники професії, покликання якої бути на сторожі Закону. Та найгірше, коли конфлікт є всередині в суспільстві, яке між собою не ділиться на жодні критерії, а якась політична гра чи необдуманість призвела до ворожнечі між людьми через неіснуючий мовний бар’єр. В більшості своїй нотаріуси, які практикують сьогодні, вивчали різні дисципліни російською мовою : і в школах, і у вузах, тому не існує жодних перешкод ні в спілкуванні, ні в розумінні, ні в складанні нотаріальних документів, якщо в цьому виникає потреба. Кожна людина, яка звертається до нотаріуса – це, в першу чергу, громадянин, який потребує правової допомоги, і немає жодного значення, з якого куточка України, чи з якої країни СНД завітали до нас. Взагалі, нотаріальні контори – це місця, де в повсякденному житті перетинаються люди звідусіль і діляться новинами, враженнями, звичаями та цікавими історіями, при цьому не згадуючи звідкіля вони : чи зі сходу, чи із закарпаття, чи з півдня, чи з центральної частини, чи з півночі, чи із заходу нашої прекрасної, щирої та гостинної держави. Ми, нотаріуси, як представники наймиролюбивішої професії в юриспруденції, твердо переконані в тому, що в цивілізованому світі все можна вирішити виключно шляхом переговорів, узгодження та домовленості. Шкода, що є люди, які піддаються чиїмось намірам розсварити нас, але треба пам’ятати, що всі ми прагнемо миру, любові, розуміння, щастя, і маємо щиросердечно бажати цих благ всім, хто нас оточує. Члени Відділення Нотаріальної палати України у Волинській області
У Міністерстві юстиції знайшли, де зекономити 163 мільйони гривень 05.03.2014
У Міністерстві юстиції знайшли, де зекономити 163 мільйони гривень 05.03.2014
На виконання доручення Кабінету Міністрів щодо суворої економії бюджетних коштів міністерствами та відомствами, Міністерство юстиції ініціювало внесення змін до постанови «Про внесення зміни до пунктів 18-20 Порядку витрачання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх використання». За словами Міністра юстиції Павла Петренко, завдяки цьому вдасться суттєво зменшити вартість виготовлення нотаріальних документів та спеціальних бланків реєстрів Міністерства юстиції України. «Мінюст став одним із перших міністерств, яке на виконання доручень Кабінету Міністрів активно оптимізує власні витрати. Проте такі кроки з економії державних коштів ні в якому разі не вплинуть на якість надання послуг», - підкреслив він. Відтепер при виготовленні бланків не використовуватимуться голографічні елементи, які виготовляються з фольги та деметалізованих елементів. За словами Павла Петренка, голографічний елемент є найдорожчою складовою бланку. Окрім того, зазначає Міністр, виготовлення цих елементів здійснюється виключно з імпортованих матеріалів, що призводить до ризику не прогнозованої зміни вартості бланку в результаті коливань курсу гривні до євро чи долару США. «На сьогоднішній день ціна спеціальних бланків коливається від 5,4 до 18,9 грн. Вартість нових документів становитиме лише 2,5 грн. для всіх видів бланків. А економія державного бюджету становитиме 163 млн. грн. на рік», - завірив Павло Петренко.
Шановні колеги!
Нотаріуси, які бажають ознайомитися з Протоколом Позачергового з’їзду нотаріусів України від 10.01.2014 року, можуть звернутися до Голови Відділення НПУ.
Правління Відділення доручає Кузьміч Надії Володимирівні завершити збір коштів (по 300,00 грн.), необхідних для потреб Відділення НПУ у Волинській області за 2013 рік.
Державним нотаріусам
Новий Порядок сплати членських внесків до НПУ, за яким державним нотаріусам передбачалася пільга зі сплати 50%, станом на березень 2014 року, не затверджено.
Голова Відділення
I'm a Title

Add Description here
◄
1/75
►