top of page

Новини

Загальні збори нотаріусів!

 

Відділення Нотаріальної палати України у Волинській області повідомляє, що​ 12 квітня 2019 року о 10 годині в сесійній залі Луцької районної державної адміністрації (місто Луцьк, вулиця Ковельська, 53), відбудуться загальні збори нотаріусів Волинської області

 

На загальних зборах підведуться підсумки по наслідках перевірки Міністерства юстиції України, відбудеться затвердження звіту голови відділення Нотаріальної палати України у Волинській області за 2018 рік, відбудуться вибори голови відділення.

 

Явка усіх приватних нотаріусів та нотаріусів державних нотаріальних контор, державного нотаріального архіву є обов`язковою.

До уваги нотаріусів!

4 червня набрав чинності Закон України від 23.03.2017р № 1983-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах". 
Відповідним законом внесено зміни до Закону України "Про нотаріат", а саме: статтю 34 (Нотаріальні дії, що вчиняють нотаріуси) доповнено новим пунктом 9-1

"9-1) накладають заборону щодо відчуження грошових сум, що будуть зараховані заявником вимоги, визначеним відповідно до частини четвертої статті 65-2 Закону України "Про акціонерні товариства", на рахунок умовного зберігання (ескроу), відкритий відповідно до зазначеного закону".

Також, внесено зміни до інших законів, які стосуються цієї нотаріальної дії, зокрема до ЗУ "Про акціонерні товариства" та до ЗУ "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень".

 

При Нотаріальній палаті створено Експертно-правову комісію, яка надаватиме професійну допомогу нотаріусам

 Відтепер нотаріуси можуть звертатися до Еспертно-правової комісії, яка діятиме як колегіальний та консультативно-дорадчий орган при Нотаріальній палаті України (далі – Комісія). Наказом від 01 червня 2017 року № 15-17 затверджено Положення про Експертно-правову комісію з питань захисту професійних інтересів нотаріусів. На Комісію покладено завдання сприяти забезпеченню дотримання прав та законних інтересів нотаріусів органами та посадовими особами, які здійснюють контроль за організацією їх діяльності, а її висновки вказуватимуть на наявність та/або відсутність правових підстав для вжиття до нотаріуса заходів реагування в обсягах і порядку, встановленому законодавством.

     До складу Комісії входять як правники-науковці у сфері нотаріату, так і практикуючі нотаріуси, представники юридичної та методологічної служб Нотаріальної палати.

      Основне завдання Комісії – здійснення експертної оцінки обґрунтованості притягнення до відповідальності нотаріусів та можливих корупційних проявів та порушення законодавства зі сторони контролюючих органів.

     На основі узагальнення практики звернень (заяв та скарг) нотаріусів на рішення (дії) територіальних органів юстиції та інших контролюючих органів щодо можливого порушення цими органами законних прав і професійних інтересів нотаріусів під час проведення ними перевірок (розгляду звернень) з питань організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій або процедури її вчинення, правил ведення нотаріального діловодства, у сфері державної реєстрації, фінансового моніторингу, податкового законодавства тощо, Комісія формуватиме експертну правову позицію Нотаріальної палати України з питань відносин нотаріусів з контролюючими органами.

    Звернення та матеріали, що обґрунтовують обставини, які у ньому викладені подаються за адресою:

01004, м. Київ, вул. Антоновича, 7а;

(044) 230-72-82;

analyst@npu.in.ua;

yurnpu@gmail.com

 

Приватні нотаріуси не відносяться до переліку суб'єктів декларування - НАЗК

  Як повідомляється в ЛИСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ  № 53-09/14227/128 ВІД 5 ТРАВНЯ 2017 РОКУ до суб’єктів декларування Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) віднесено осіб, зазначених у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інших осіб, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону (стаття 1 Закону).

     Згідно із підпунктом «б» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, до суб’єктів, на яких поширюються дія цього Закону, відносяться, зокрема, нотаріуси, як особи, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але надають публічні послуги.

     З огляду на зазначене вбачається, що нотаріуси не віднесені до переліку суб’єктів декларування, визначеному у статті 1 Закону.

     У той же час, суб’єктами декларування є, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права (підпункт «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону).

     Відповідно до абзацу третього частини другої етапі 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

     Статтею 17 Закону України «Про нотаріат» визначено, що державні нотаріальні контори створюються і ліквідуються Міністерством юстиції України. Державна нотаріальна контора є юридичною особою, яка створюється та реєструється у встановленому законом порядку. Очолює державну нотаріальну контору завідуючий, який призначається із числа осіб, які мають свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

     Згідно із пунктом 3 Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого Рішенням Національного агентства від 11.08.2016 № 3, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати орган і за і и й ікь розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
     Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов'язків) відповідного працівника.

Доступ до документів, що складають нотаріальну таємницю, захищено законодавством України

У Нотаріальній палаті України переконані, що звернення суб'єктів владних повноважень, що реалізують кримінально-процесуальні функції, такі як прокуратура, СБУ, Нацполіція, ДФС та ін,  до головних територіальних управлінь юстиції (далі - управління) з метою отримання інформації щодо вчинення нотаріальних дій, яка становить нотаріальну таємницю, не є  підставою для  проведення управліннями перевірки діяльності нотаріуса  та витребування документів.

    Доступ до таких документів при здійсненні процесуальних дій в кримінальному провадженні чітко регламентований законодавством. Надсилання запитів посадовими особами прокуратури (правоохоронних чи фіскальних органів, СБУ) в Міністерство юстиції України і його територіальні органи щодо надання нотаріусами відомостей, які містять охоронювану законом таємницю,суперечить встановленій законом процедурі отримання відповідної інформації.

    Про це повідомляється у ЛИСТІ Нотаріальної палати України до Міністерства юстиції України від 12.05.2017 № 29/5.

Завантажитиhttps://npu.in.ua/novini/Dostup_do_dokumentiv_letter_minjust_120517

1/75

Please reload

© 2014 Відділення Нотаріальної палати України у Волинській області

bottom of page